Knihovna jede pouze on-line. Novinkou je Knižní kecka Jana

Jarka Cibulková 2020-10-29 13:01:33

Louny (caj) Nouzový stav uzavřel ve čtvrtek 22. října dveře všech knihoven v republice jak těch malých na vesnicích, tak i velkých městských. Na nařízení vlády reaguje Městská knihovna v Lounech on-line vysíláním.

Jak funguje vysílání přes počítač si vyzkoušeli již na jaře, nyní na něj navázali s pravidelnými středečními zábavnými programy Knihovna dětem, kde účinkuje Bibi Marešová a její pomocník Bruno. Pořad startuje vždy ve středu od 14 hodin, na předchozí díly se můžete podívat na facebookovém profilu Knihovna dětem.  

Novinkou je další on-line vysílání Knižní kecka Jana, kterou si vzala pod palec oblíbená knihovnice dětského oddělení Jana Hrbková. „Ahoj holky a kluci, nudíte se? Nevíte po čem sáhnout? Pak pro vás máme báječnou zprávu. Mrkněte na upoutávku knižní kecky Jany. Proč? No přece, abyste zjistili, co vám nabídne a mohli jste na to reagovat. Kde? Na Youtube, Facebooku a webu knihovny. Kdy? Každý čtvrtek odpoledne. Začínáme 22. října. Tak neváhejte a mrkněte na to!,“ zve Jana Hrbková.

Další výuka „po drátech“ probíhá v projektu Třetí věk, který je určen seniorům. On-line budou vysílány i akce Třetího věku. Zachovány zůstaly i dětské lekce pro děti v mateřských školách.

Zrušena musela být služba rozvoz knih za dveře, půjčování v oddělení, kopírování, skenování, přístup na veřejný internet ani objednávkový formulář k vyzvednutí knih. Nebudou se konat akce Beseda s odborníkem (22. 10.), Zdravý selský rozum (22. 10.) a Open Floor (22. 10.). Uzavřeny jsou Klubovna Luna Louny, kavárna Jeroným i Café Park na výstavišti.

Všechna pracoviště – knihovnu, infocentrum, kino, divadlo, kursy, cvičení i schůze – uzavřelo i od 22. října Kulturní zařízení města Postoloprty.

Knihovny jsou branou k informacím. Obsahují množství dokumentů, které si můžete půjčit. Zároveň jsou knihovníci schopni pomoci vám nalézt potřebné informace nejen ve fondech knihoven, ale také na internetu. Pod hlavičkou portálu Knihovny.cz a za přispění partnerských projektů vznikl i web ONLINE.KNIHOVNY.CZ, jehož cílem je soustředit na jednom místě elektronické zdroje, které můžete zdarma a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online z pohodlí svého domova. Zkuste to.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video