Jsou tady Dušičky - svátek zemřelých

Hedvika Mašková 2020-11-02 12:36:00

Uctít památku zesnulých a navštívit hroby svých blízkých je v období Dušiček (2. listopadu) tradice pro většinu Čechů. Ani letos v nouzovém stavu se nepředpokládá, že by se lidé nechali o tento svátek ochudit. Městský hřbitov v Žatci má prodlouženou otevírací dobu až do 18 hodin a strážníci městské policie zvýšili kontroly v okolí hřbitova. Občané již od minulého týdne hojně navštěvují hroby a vzpomínají na své blízké tím, že zapalují svíčky a přinášejí květiny či věnce.

,,Dušičky jsou z naší strany spíše o bezpečnostních opatřeních. Městská policie bude ve větší míře provádět kontroly v okolí hřbitova, kvůli tomu, aby nedocházelo ke krádežím a vykrádání aut na přilehlém parkovišti. I když ani nám se pandemie koronaviru nevyhnula a v karanténě je několik našich strážníků, budeme se tomu věnovat,” ujišťuje ředitel Městské policie Žatec Miroslav Solar.

Od předminulé soboty se u hřbitova a na Pražské ulici před zastavárnou nachází také stánky s květinovými dekoracemi, věnečky a mísami z dílny Lenky Matlové. Prodej dušičkového zboží má v Žatci dlouholetou tradici, a to již 22 let.  

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video