Klub letecké amatérské asociace slaví 30 let! K narozeninám si svépomocí zrekonstruovali klubovnu

Hedvika Mašková 2020-11-29 19:00:00

Členové a piloti žateckého leteckého klubu slaví letos kulaté výročí. Ve středu 18. listopadu tomu bylo přesně třicet let, kdy byl v Žatci Klub letecké amatérské asociace založen. Za dobu své existence se v něm vystřídalo šest předsedů, uspořádalo třicet sletů ultralehkých letadel a našlo nespočet leteckých příznivců.

,,Nápad se založením klubu se v hlavách modelářů a bývalých pilotů zrodil v roce 1990. Přesně 4. listopadu 1990 jsme měli seznamovací schůzi, 18. listopadu téhož roku je datum založení klubu, čtyři dny nato byl na ustavující schůzi zvolen výbor,” vzpomíná na začátky klubu Pavel Lenkvík a doplňuje: ,,Bylo nás 19 zakládajících členů, kteří pocházeli ze Žatce, Kadaně, Podbořan i Loun. Široko daleko totiž žádný letecký klub neexistoval. V roce 1990 jsme byli jeden z prvních leteckých klubů v celé republice.” Prvním předsedou žateckého leteckého klubu se stal A. Beránek.

,,Od armády jsme si tenkrát pronajali Letiště Macerka (bývalé Čeradické letiště). První smlouva tedy byla mezi klubem a armádou. Poté bylo letiště bezplatně převedeno městu, které nám plochu o výměře 15 hektarů pronajímá za údržbu,” vysvětluje dále člen a bývalý předseda klubu Pavel Lenkvík.

V současnosti má žatecký letecký klub 31 členů, kteří mají v hangárech na Macerce zaparkováno jedenáct ultralightů (sportovní letada do váhy 450 kg) a pět motorových rogal. Každý rok klub pořádá tradiční ,,Slet ultralehkých letadel”, který je jednou z nejnavštěvovanějších akcí regionu. Příští rok se v pořadí již 31. slet uskuteční v sobotu 19. června.

,,Tuto sobotu 21. listopadu se chystala velká oslava kulatého výročí založení klubu, kdy by se sešli současní i bývalí členové. Vzhledem k aktuální situaci musela být ale akce zrušena,” popisuje současný předseda klubu Jiří Kettner.

I když bez oslavy, si ale přeci jen jeden velký dárek členové klubu nadělili. Svépomocí si za ušetřené peníze zrekonstruovali klubovnu.

Foto: Nový předseda se v Klubu letecké amatérské asociace CS Žatec volí co dva roky. Současným předsedou je Jiří Kettner (na fotografii vlevo). Před ním klubu předsedal Pavel Lenkvík (na fotografii vpravo), který stál rovněž před třiceti lety u zrodu žateckého leteckého klubu.                              

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video