Karel Jonák, sportovec tělem i duší, by oslavil 75. narozeniny

Lucie Steklá 2020-11-30 09:48:57

V neděli 15. listopadu to bude 75 let od doby, kdy se narodil Karel Jonák, sportovec tělem i duší. Dále také trenér, funkcionář, organizátor soutěží a turnajů v Lounech, kraji i celé České republice.

Karel Jonák byl v první řadě ligový fotbalista, odchovanec lounské Lokomotivy. Pod vedením trenéra Václava Ježka hrál za dorost Dukly Praha a mládežnické národní mužstvo ČSSR. Právě tento trenér ho později přivedl do Sparty Praha, kde Jonák většinou nastupoval za B tým v 2. celostátní lize. Po studiu ČVUT nastoupil na vojnu do Dukly Tábor (2. liga), kde se nastupoval s hráči Pešicem, Vojáčkem, Kroupou, Kořínkem, Caudrem a dalšími. Po vojně se Jonák vrátil do pražské Sparty, odkud po roce odešel do VTŽ Chomutov (3. liga). Po těžkém zranění se na podzim 1972 vrátil do rodného klubu Lokomotivy Loun, kde pomohl k postupu do krajského přeboru, který lounští fotbalisté s úspěchem hráli. 

Po kariéře fotbalisty propadl kouzlu nohejbalu. Karel Jonák Byl zakládajícím členem Elny Počerady a okresního svazu nohejbalu a jejich soutěží. V klubu od roku 1983 trénoval mládež a potom i muže a vedl celý klub po dobu třiceti let. Klub Elna dovedl v mládeži i mužích do republikových soutěží, s čímž jsou spojené úspěchy v přeborech ČSFR a ČR ve všech věkových kategorií. Dvakrát muži Elny vyhráli 1. ligu a osm sezon hráli extraligu v České republice. V Lounech Jonák pořádal velké halové turnaje všech kategorií, které byli součástí Poháru ČNS. Byl šéfem okresního a krajského svazu, republikově působil v komisi mládeže při ČNS.

Karel Jonák zemřel 21. července 2011.

Text, 4x foto: Karel Jonák ml.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video