Karel Jonák, sportovec tělem i duší, by oslavil 75. narozeniny

Lucie Steklá 2020-11-30 09:48:57

V neděli 15. listopadu to bude 75 let od doby, kdy se narodil Karel Jonák, sportovec tělem i duší. Dále také trenér, funkcionář, organizátor soutěží a turnajů v Lounech, kraji i celé České republice.

Karel Jonák byl v první řadě ligový fotbalista, odchovanec lounské Lokomotivy. Pod vedením trenéra Václava Ježka hrál za dorost Dukly Praha a mládežnické národní mužstvo ČSSR. Právě tento trenér ho později přivedl do Sparty Praha, kde Jonák většinou nastupoval za B tým v 2. celostátní lize. Po studiu ČVUT nastoupil na vojnu do Dukly Tábor (2. liga), kde se nastupoval s hráči Pešicem, Vojáčkem, Kroupou, Kořínkem, Caudrem a dalšími. Po vojně se Jonák vrátil do pražské Sparty, odkud po roce odešel do VTŽ Chomutov (3. liga). Po těžkém zranění se na podzim 1972 vrátil do rodného klubu Lokomotivy Loun, kde pomohl k postupu do krajského přeboru, který lounští fotbalisté s úspěchem hráli. 

Po kariéře fotbalisty propadl kouzlu nohejbalu. Karel Jonák Byl zakládajícím členem Elny Počerady a okresního svazu nohejbalu a jejich soutěží. V klubu od roku 1983 trénoval mládež a potom i muže a vedl celý klub po dobu třiceti let. Klub Elna dovedl v mládeži i mužích do republikových soutěží, s čímž jsou spojené úspěchy v přeborech ČSFR a ČR ve všech věkových kategorií. Dvakrát muži Elny vyhráli 1. ligu a osm sezon hráli extraligu v České republice. V Lounech Jonák pořádal velké halové turnaje všech kategorií, které byli součástí Poháru ČNS. Byl šéfem okresního a krajského svazu, republikově působil v komisi mládeže při ČNS.

Karel Jonák zemřel 21. července 2011.

Text, 4x foto: Karel Jonák ml.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video