Karel Jonák, sportovec tělem i duší, by oslavil 75. narozeniny

Lucie Steklá 2020-11-30 09:48:57

V neděli 15. listopadu to bude 75 let od doby, kdy se narodil Karel Jonák, sportovec tělem i duší. Dále také trenér, funkcionář, organizátor soutěží a turnajů v Lounech, kraji i celé České republice.

Karel Jonák byl v první řadě ligový fotbalista, odchovanec lounské Lokomotivy. Pod vedením trenéra Václava Ježka hrál za dorost Dukly Praha a mládežnické národní mužstvo ČSSR. Právě tento trenér ho později přivedl do Sparty Praha, kde Jonák většinou nastupoval za B tým v 2. celostátní lize. Po studiu ČVUT nastoupil na vojnu do Dukly Tábor (2. liga), kde se nastupoval s hráči Pešicem, Vojáčkem, Kroupou, Kořínkem, Caudrem a dalšími. Po vojně se Jonák vrátil do pražské Sparty, odkud po roce odešel do VTŽ Chomutov (3. liga). Po těžkém zranění se na podzim 1972 vrátil do rodného klubu Lokomotivy Loun, kde pomohl k postupu do krajského přeboru, který lounští fotbalisté s úspěchem hráli. 

Po kariéře fotbalisty propadl kouzlu nohejbalu. Karel Jonák Byl zakládajícím členem Elny Počerady a okresního svazu nohejbalu a jejich soutěží. V klubu od roku 1983 trénoval mládež a potom i muže a vedl celý klub po dobu třiceti let. Klub Elna dovedl v mládeži i mužích do republikových soutěží, s čímž jsou spojené úspěchy v přeborech ČSFR a ČR ve všech věkových kategorií. Dvakrát muži Elny vyhráli 1. ligu a osm sezon hráli extraligu v České republice. V Lounech Jonák pořádal velké halové turnaje všech kategorií, které byli součástí Poháru ČNS. Byl šéfem okresního a krajského svazu, republikově působil v komisi mládeže při ČNS.

Karel Jonák zemřel 21. července 2011.

Text, 4x foto: Karel Jonák ml.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video