V Lounech si nezaplavete, bazén zatím nenapustí

Lucie Steklá 2020-12-22 17:23:00

Ač toto rozhodnutí lounských radních a vedení organizace Lounská správa plaveckých areálů bylo značně kritizováno, nakonec se ukázalo, že z ekonomického hlediska to bylo rozhodnutí správné. Během několika málo dní totiž ,,PES" opět plavecké haly, stejně jako ostatní vnitřní sportoviště uzavřel.

Louny (lus) Pokud jste doufali, že se do nové plavecké haly, která se v Lounech otevřela v září, podíváte během vánočního volna, máte smůlu. Kvůli nejisté situaci ohledně zpřístupnění sportovišť pro větší počet návštěvníků zůstane bazén v Lounech vypuštěný. Rozhodli tak lounští radní v druhém prosincovém týdnu po konzultaci ředitelky Lounské správy plaveckých areálu. Plavecká hala je zavřená od začátku října, 28. října došlo k vypuštění bazénu. Začátkem prosince se v ní obnovilo alespoň plavání kojenců, zpřístupněný je saunový svět.  

,,Vyčkávali jsme s rozhodnutím o opětovném napuštění bazénu do tohoto týdne. Situace kolem covidu se spíš zhoršuje a není vyloučeno, že se bazény zase budou muset pro veřejnost brzy zavřít. Proto jsme rozhodli náš bazén zatím nenapouštět, uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet,“ sdělil v pátek 11. prosince  lounský starosta Pavel Janda. V provozu je v těchto dnech sauna jak u koupaliště, tak i saunový svět v nové plavecké hale včetně služeb masáží.

O opětovném napuštění bazénu jednali radní a vedení LSPA ve druhém prosincovém týdnu. Pro návštěvníky bohužel s výsledkem - nenapouštět. Důvody jsou také ekonomické. ,,Pokud padne rozhodnutí napouštět, pak začneme okamžitě. Jsme připraveni co nejdříve klientům službu plavání zpřístupnit. Nicméně i tak samotný proces trvá nějaký čas. V našem případě potrvá napouštění dva dny, čtyři dny potrvá ohřev a dávkování chemie na úpravu vody. Následuje odběr vzorků, a pokud vyjdou, pak se otevře pro návštěvníky,“ přiblížila proces, který předchází znovuotevření ředitelka Andrea Kuďousková. Návštěvnost plavecké haly byla za osmadvacet dní jejího otevření 4 200 osob.

Pozdržení napuštění bazénu se nakonec ukázalo jako být správné, neboť pandemická opatření od pátku 18. prosince opět všechna vnitřní sportoviště uzavřela. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video