Požár domova ve Vejprtech založil jeden z klientů

Redakce 2021-01-28 13:44:02

VEJPRTY (čtk, r) - Tragický požár v domově pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech, na jehož následky loni v lednu zemřelo celkem devět lidí, založil jeden z klientů domova. Osm jeho obyvatel zemřelo na místě, další později v nemocnici. Klient označený za pachatele ovšem souzen nebude, protože je hodnocen jako nepříčetný. Rozhodnutí o odložení věci je pravomocné. Dnes o tom informovala ČTK s odkazem na slova náměstka krajského státního zástupce Dana Anděla.

Požár v budově Kavkaz B vypukl 19. ledna po čtvrté ráno ve společenské místnosti. Příčinou byla podle policie manipulace s otevřeným ohněm. Podezření, že oheň mohl založit někdo zvenčí, policisté velmi rychle vyloučili a za pachatele později označili jednoho z klientů domova, který ale není za své činy odpovědný. „Stav osoby je hodnocen jako nepříčetnost. Jde o osobu, která není schopna rozpoznat protiprávnost jednání a ani jednání ovládat,“ uvedl Anděl.

Muž podle závěru vyšetřování založil požár zapálením molitanového polštářku na pohovce ve společenské místnosti. Poškození se potom ve svých pokojích v podstatě zadusili zplodinami z hoření. Proti rozhodnutí o odložení případu přišly podle Anděla dvě stížnosti. Obě státní zástupce ve středu zamítl jako nedůvodné, rozhodnutí je tak pravomocné.

Policie případ vyšetřovala jako obecné ohrožení z nedbalosti. Kdyby byl pachatel trestně odpovědný, hroziloby mu až osm let vězení. Po požáru byli tři muži z Kavkazu B přemístěni do psychiatrické léčebny.

Pod foto: Budova Kavkaz B. Foto: Hasiči


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video