Arnošt Ullmann z Vroutku oslavil sto let

Alla Želinská 2021-02-07 22:42:00

Narodil se před sto lety, měl dalších patnáct sourozenců. S manželkou vychoval tři děti – dva syny a dceru, má sedm vnoučat, osm pravnoučat a jedno prapravnouče je na cestě. Celý svůj život bydlí v domě nedaleko náměstí, kde se narodil 8. ledna 1921. Arnošt Ullmann z Vroutku oslavil letos sté narozeniny. V městském rozhlase mu v den narozenin hrála jeho oblíbená píseň Bílá orchidej od Evy a Vaška.

Kromě početné rodiny oslavenci přišel popřát starosta obce Jaromír Kubelka a mezi gratulanty se zařadili i krajští zastupitelé. Kvůli covidu proběhla oslava významného kulatého výročí pana Ullmanna neobvykle. Aby se stoletý pán případně nenakazil, většina gratulantů zůstala venku na ulici před domem. Dary se předávaly oknem. Kytice, plzeňské pivo, šampaňské, dárkový balíček s dobrotami, dres severočeského klubu s podpisy Pavla Verbíře a Štěpána Vachouška, velkých jmen teplického fotbalu. Nechyběl dort a přípitek. Pan Arnošt všem poděkoval, podepsal se i do kroniky města. A ještě jeden dárek ho potěšil obzvlášť. Portrét oslavence, který nakreslil Jaromír Kubelka a předal vnučkám pana Arnošta. „Povedl se, moc děkuji!“ vzkázal pan Ullmann, který mimochodem je nejstarším občanem Vroutku. Nad devadesát let mají ve Vroutku ještě tři ženy, té nejstarší z nich bude v letošním roce v prosinci pětadevadesát let.

Arnošt Ullmann má tuhý kořínek, zřejmě po své mamince, která se dožila 101 let. „Děda neměl lehký život. Jako Němec ze Sudet sloužil za druhé světové války čtyři roky jako strážný ve Finsku, moc o tom nikdy nemluvil. Po válce pak pracoval celý život v kamenolomu u Vrbičky,“ přiblížil jeho vnuk Karel Ullmann.

Děda je fanouškem fotbalu, rád sleduje německou a českou ligu, jeho oblíbenými kluby jsou Bayern Mnichov a Teplice. Prakticky celá Ullmannovic rodina bydlí ve Vroutku. Oba synové pana Arnošta, Karel a Rudolf, bydlí dvacet metrů od něj, a tak mladí to mají k tatínkovi a dědečkovi blízko. „Chuť k jídlu děda stále má, jídla si vybírá, kdo co vaří, tak si pak vybere, na co má chuť, a obě vnučky mu oběd střídavě nosí. Paměť slouží taky dobře,“ dodal vnuk Karel.

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video