Někteří řidiči autobusů bez roušek. Měli by jít cestujícím spíše příkladem

Jarka Cibulková 2021-02-11 22:56:00

Lounsko (caj) Na nedodržení pravidla nošení roušek v autobusech městské hromadné dopravy i linek, které až do konce ledna provozovala společnost Arriva, redakci upozornil náš dlouholetý čtenář. Sama jezdím do práce denně autobusem a musím se čtenářem souhlasit.


„Jezdíme většinou linky Louny směr Žatec a je dost řidičů, co roušky nepoužívají. Ještě bychom chápali, pokud řídí, tak ať je nemají, ale pokud odbavují cestující, měli by roušku mít. Zároveň dávají příklad i ostatním cestujícím, stalo se mi často, že když řidič neměl roušku, tak si ji v autobuse sundali i někteří cestující. Pak jsou nějaká epidemiologická opatření k ničemu,“ cituji z dopisu našeho čtenáře. Ale je to pouze o řidičích, většina jich roušky či respirátory používá. Najdou se i tací, kteří na cestující už od dveří křičí, dodržujte odstup… Takže platíte na dva metry od řidiče…

Na možnost sankcionování řidičů společnosti Arriva jsme se zeptali přímo mluvčího Jana Holuba. „Za případné porušování pracovní kázně řidiče sankcionujeme podle našich vnitřních směrnic pro odměňování,” řekl mluvčí.

,,O víkendu najížděli naši řidiči na Lounsku poslední kilometry na zdejších linkách. Od pondělí bude jejich provoz zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje,“ dodal Holub.

Problém je i s dezinfekcí madel a tyčí, které slouží k držení v autobusech. V současné době, kdy k nám dorazila britská mutace, by dezinfekce prostor mohla být vyšší. „Všechny naše autobusy pravidelně čistíme a dezinfikujeme, zvýšenou péči věnujeme i madlům a místům, kde se mohou cestující přidržovat při nástupu, výstupu nebo pohybu ve vozidle. Už na jaře jsme nakoupili sedmatřicet ozonerů a tato zařízení má každá naše provozovna pro pravidelné ošetření interiérů,“ zakončil mluvčí společnosti Arrivy, která v naší oblasti provozovala autobusovou dopravu od 1. února 2019 do 31. ledna 2021. Firma byla vybrána po problémech s předchozím dopravcem TD Bus a.s., jež vypověděla smlouvu s krajem o zajištění autobusové dopravy. Od prvního února přebírá zajištění dopravní obslužnosti na Lounsku - západ i na Podbořansku Dopravní společnost Ústeckého kraje. Tak uvidíme, jak se jim povede…


Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video