Nová hala zůstává zatím zavřená. Čeká se, až skončí epidemie

Alla Želinská 2021-02-16 14:20:00

Město Podbořany převzalo od stavební firmy v polovině ledna do užívání nově vybudovanou sportovní halu za téměř 50 milionů korun. Hala vyrostla poblíž fotbalového stadionu TJ Tatran a stavěla se od léta 2019.

„Dodavatel v samotném závěru ještě vyměňoval povrchy na hrací ploše, protože původní dodávka povrchů měla vady a město je reklamovalo. Nad rámec původní dodávky stavby si město objednalo i kamerový systém. Teď už jen čekáme, až se zlepší epidemiologická situace, vláda ukončí nouzový stav a bude možné otevřít sportoviště pro veřejnost,“ uvedl Milan Ohanka, vedoucí odboru investic Městského úřadu Podbořany.

Využít halu budou moci hráči mnoha druhů především míčových sportů. Základem je hrací plocha pro florbal, ale v hale se bude hrát také sálová kopaná, házená, volejbal, basketbal či tenis. V objektu naopak nebude například posilovna či wellness. Hala je prioritně určena pro sálové míčové kolektivní sporty. Sportovci mají v nové hale připraveno i kvalitní zázemí, například šest šaten, moderní sprchy a sociální zařízení.

O stavbě haly město uvažovalo čtrnáct let. Po celou tu dobu byli a stále jsou i kritici této stavby. Údajně je pro město Podbořany zbytečná. „Další zbytečné vyhozené peníze. Chtělo by to se zamyslet, co skutečně naše malé město potřebuje, a co už je nad rámec,“ vyjádřil se například M. Dlouhý z Podbořan. „Sportovní hala se technicky řeší z vůle zastupitelů od roku 2006 v rámci plánů na celkovou modernizaci areálu TJ Tatran, který město převzalo do svého majetku. Fotbalové hřiště bylo vybaveno závlahou. Bylo provedeno vylepšení staré haly, výměna kotle, opravy střechy, odvodnění budovy. Byly postaveny nové tenisové a volejbalové kurty, dnes již zaniklá U-rampa. Město odkoupilo kuželnu s restaurací. Teď převzalo i novou halu,“ argumentuje tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer.

Jak bude město provozovat halu dál? „Určitě nikdo neočekává, že bude zisková, stejně jako to neočekáváme u domova pro seniory, u provozu knihovny, u provozu veřejného osvětlení nebo koupaliště. Města a obce nejsou obchodní společnosti, nejsou tu k tomu, aby vytvářely zisk, ale musí se starat o možnosti vyžití a kvalitního života pro své obyvatele. Hledáme nějakého nájemce, který by halu efektivně řídil a provozoval s příspěvkem od města, jako to máme třeba v případě koupaliště. Jestli se to podaří, to se teď těžko odhaduje, vzhledem k situaci s covidem. Před epidemií covidu se ale městu ozývali zájemci, kteří nabízeli provozovat halu,“ dodal tajemník.

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video