Plavecké závody v nové hale se mohou konat díky mobilnímu molu

Lucie Steklá 2021-02-17 15:57:00

Louny (lus) Novou plaveckou halu si návštěvníci zatím moc neužili. Veřejnost ji mohla kvůli covidovým opatřením navštívit od jejího otevření 11. září jen po dobu osma-dvaceti dní. Kdy se bazény budou moci otevřít, zatím není jasné. V Lounech navíc hrozilo, že se v bazénu nebudou moci pořádat plavecké závody na krajské úrovni. Pořádání neoficiálních, místních a jiných závodů by tímto omezeno nebylo.

Závodním plavcům vadí na novém bazénu několik věcí, tou nejzásadnější bylo to, že jeho část u prosklené stěny budovy je do oblouku. To technická pravidla pro konání závodů neumožňují nebo s tím spíše ani ne-počítají. Plavci proto požadovali, aby se prostor při závodech alespoň provizorně zakryl. „Bohužel, bez určité úpravy bazénu, by se závody na krajské úrovni se v Lounech pořádat nemohly,“ uvedla předsedkyně krajské organizace Českého svazu plaveckých sportů Gabriela Soukupová. ,,Rozhodčí se musí při závodech pohybovat podél bazénu. Musí sledovat plavce, ne to, kam šlape, aby nespadl do vody,“ vysvětlila Soukupová důvody nutné změny.

Řešením, které předsedkyně krajské organizace plaveckých sportů radnici doporučila loni v červenci, bylo pořízení lávky nebo mola, které by zakrylo oblouk v bazénu v místech, v místě, kde do něj vedou schody. ,,Nyní již máme oficiální stanovisko svazu. Bude se zakupovat mobilní pochozí lávka nutná k uspořádání závodů,“ řekla ředitelka Lounské správy plaveckých areálů Andrea Kuďousková. S navýšením investičního příspěvku organizaci o částku 200 tisíc korun na úpravu bazénu z Fondu pro sport souhlasili závěrem ledna lounští radní.

Ve staré plavecké hale se plavecké závody konaly pravidelně a vždy se setkaly s kladným ohlasem ze strany závodníků a jejich týmů. V případě konání závodu je nutné v hale vytvořit vhodné zázemí pro 150 a dvě stě plavců. To by mohlo znamenat například vypuštění brouzdaliště, které se nachází hned vedle plaveckého bazénu, neboť okolo bazénu není dostatek prostoru pro přípravu plavců na závod.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video