Žáci z měst Susaki a Loun se pozdravili on-line

Lucie Steklá 2021-02-25 15:54:00

Louny (lus, tak) Žáci Základní školy Přemyslovců Louny se v pátek 5. února dostali do japonských zpráv. Škola tímto krokem v rámci projektu Tokyo 2020 Projekt Host town zahájila kulturní výměnný program se základní školou Susaki, prefektura Kochi, který by mohl studentům v dnešní době trochu zpestřit výuku. O ,,setkání“ žáků informovala nejen japonská televize, ale také tamní noviny i web japonského tisku Asahi Šimon, který uveřejnil článek autora Kijono Takajuki, který sdílelo také Velvyslanectví Japonska v ČR.

V rámci předolympijského projektu Host town se město Susaki z prefektory Kóči stalo japonskou základnou pro české sportovce. Epidemie covidu-19 sice zkomplikovala veškeré sportovní akce týkající se olympiády, ale lidé ze Susaki jsou plně připraveni rozvíjet přátelství s Čechy. Jedním z příkla-dů je právě online spojení školáků z japonského města a města Louny, kteří tím překonali vzdálenost třinácti tisíc kilometrů. V rámci Olympijských her v Tokiu je Susaki hostujícím městem sportovců z České re-publiky a do budoucna se plánují různé projekty zaměřené na prohloubení vzájemných vztahů.

Žáci z nižší střední školy Asagaoka, což je ekvivalent druhého stupně základní školy v České republice, se s českými dětmi spojili 5. února. Online setkání se v Japonsku zúčastnili žáci dvou ročníků, celkem sedmdesát jedna dětí. Podnětem bylo osobní setkání těchto dětí s reprezentačním týmem kanoistů z České republiky v roce 2019.

Děti ze školy Asagaoka se shromáždily v knihovně a šest dobrovolníků pokládalo českým dětem otázky v angličtině. Děti si povídaly například o tradičních jídlech, o tom, co lidé v obou zemích jedí na Vánoce, nebo o dalších svátcích, o sportu, festivalech i předmětech ve škole. Čeští žáci mají kvůli koronaviru distanční výuku, takže si japonští školáci povídali s šesti dětmi navštěvující lounskou ZŠ, které se připojily z domova. Když české děti mluvily o svých oblíbených sportech, mezi kterými bylo horské kolo nebo elektronický sport, knihovnou v Japonsku zněla slova údivu.

„Bylo těžké pochytit správně to, co české děti říkaly a rychle na to reagovat,“ řekl Iwasaki Sora (14), pro kterého to byla první životní příležitost mluvit s cizinci. ,,Vyrazilo mi dech, že tuto zprávu odvysílala dokonce celostátní veřejnoprávní televize NHK News, která mimo jiné začala vysílat jako jedna z prvních v Japonsku dokonce v 8K Ultra HD rozlišení. Super práce všech zúčastněných, mám neskutečnou radost. Díky!” řekl ředitel školy Vlastimil Hubert.

Zajímá vás, jak se v japonštině napíše ZŠ Přemyslovců? Znamená to doslova ,,zushu puremisorobutsu” a je to následovně: ズシュプレミソロブツ.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video