Nástupiště v Postoloprtech čeká modernizace

Lucie Steklá 2021-02-25 17:55:00

Postoloprty (lus, kf) Po opravě nádražní budovy v Postoloprtech, která proběhla v roce 2018, se ,,nového kabátu“ dočká i nástupiště, ale také kolejiště, železniční přejezd, chodníky či bezpečnostní zařízení. Cílem je modernizace železnice a zvýšení bezpečnosti pro cestující i další účastníky provozu.

Kromě obnovy železničního svršku a spod-ku, nahrazení stávající technologie a dalších zásahů souvisejících především s bezpečností a celkovou modernizací provozu proběhne také několik změn, které by mohly obyvatele Postoloprt a spádových obcí zajímat. ,,Na základě požadavku města dojde v Postoloprtech k propojení chodníku přilehlého k silniční komunikaci rozšířením přejezdové konstrukce. Světelné výstražníky a závorové stojany budou vyměněny, sklápění závor bude se současným chodem, jejich zvedání bude sekvenční,“ přiblížil plánované rekonstrukce zastupitel města Rostislav Mihalčík. Vzhledem k umístění přejezdu bude technologie doplněna o akustickou indikaci pro nevidomé, zábranu slepecké hole a odpovídající úpravy povrchu chodníku, tedy zvýrazněné vodící pásy.

U centrálního přechodu, do vestibulu stanice a na perony přibude nový informační systém pro cestující. Modernizován bude vizuální informační systém, stejně jako v případě nových reproduktorů bude jeho umístění ještě upřesněno dle polohy nástupiště. Současný kamerový systém bude nahrazen novým. ,,Nejviditelnější změnou však bude vytvoření poloostrovního mimoúrovňového nástupiště. S ohledem na prostor, do kterého bude nástupiště umístěno, bude jeho šířka 4,5 metru tak, aby zasahovalo až na konec stávajícího chodníku k oplocení sousedního pozemku,“ doplnil zastupitel. Dojde tak k vysunutí začátku nástupiště k přístupovému chodníku z ulice Žižkova. Začátek nástupiště tak vytvoří přirozenou bariéru pro zamezení vstupu cestujících do kolejiště. Bezbariérový přístup na nástupiště bude zajištěn chodníkem v podélném sklonu umístěným vpravo od stávajícího chodníku. ,,V rámci přípravné fáze bylo navrženo zařadit do stavby nový stavební objekt, který by zahrnoval úpravu pozemku ležícího vpravo u výpravní budovy na parkoviště se zpevněným povrchem. Část parkoviště by byla vyhrazena pro vozidla policie a Správy železnic, zbylá plocha by sloužila pro veřejnost,” dodal J. Mihalčík.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video