Počet nehod v lednu meziročně stoupl

Lucie Steklá 2021-02-25 18:57:00

Během ledna letošního roku vyjížděli lounští policisté ke sto deseti nehodám. Tento počet vzrostl ve srovnání s loňským lednem o 26 nehod. ,,Během letošního ledna v důsledku nehod naštěstí nezemřel žádný člověk. Loni v lednu zemřela na Lounsku jedna osoba.

 Jeden z účastníků nehod byl však těžce zraněn, 22 osob pak utrpělo lehká zranění. Hmotné škody se vyšplhaly na částku 8,67 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že viníkům nehod udělili policisté pokuty v souhrnné částce téměř 49 tisíc korun. Kromě střetů se zvěří, k nimž tentokrát došlo čtyřiadvacetkrát, byly všechny ostatní kolize zaviněny řidiči motorových vozidel. Nejčastěji to bylo z důvodu nesprávného způsobu jízdy (40) a nepřiměřené rychlosti (30). Zbylých šestnáct střetů bylo zapříčiněno nedáním přednosti v jízdě. Místem většiny nehod byly silnice 2. třídy (33), silnice 3. třídy (26), místní komunikace (22) a silnice 1. třídy (20). Účelové komunikace byly dějištěm šesti kolizí a dálnice tří nehod. Podle zjištění policistů byli v lednu celkem tři viníci dopravních nehod na Lounsku pod vlivem alkoholu.

Dvakrát během dvou dnů letěl pro zraněné u nehod na Lounsku vrtulník. Ve středu 10. února byl přivolán k nehodě osobního vozu v lounské ulici Myslbekova, k níž došlo po osmé hodině ranní. K nehodě vyjely všechny složky záchranného systému. Řidiči selhalo srdce a následně s autem naboural. Spolupráci všech složek si vyžádala dopravní nehoda osobního auta u Ročova (na snímku). Při nehodě byli dva lidé zraněni. Na místě zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči pomohli zraněného naložit do vrtulníku a řídili dopravu do příjezdu Policie ČR.                                               Text: (lus), foto: HZS Ústeckého kraje


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video