12. ročník Prezentiády tentokrát on-line

2021-03-26 09:40:00

ÚSTECKÝ KRAJ (tz) — Studentský spolek Student Cyber Games oznámil spolu s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity začátek už dvanáctého ročníku soutěže Prezentiáda. Jedná se o soutěž v prezentačních dovednostech, která je zaměřena na studenty základních a středních škol po celé České i Slovenské republice.

I přes momentální obtížnou situaci to nevzdali a přijali výzvu, kterou před ně pandemie postavila. Formát celé soutěže přizpůsobili on-line prostředí a hodlají dále rozvíjet schopnosti studentů na poli prezentování, ať to stojí, co to stojí.

Přes současná omezení spojená s koronavirem tedy v pondělí 8. února odstartovali dvanáctý ročník Prezentiády. Touto soutěží vybízí studenty středních škol a druhého stupně základních škol ke zlepšení výstupu při prezentování. Hravou formou směrují soutěžící k prezentování nápadů, myšlenek a prací. Studentům taktéž nabízí možnost naučit se vy-tvářet prezentace na úrovni a učit se v této oblasti od profesionálních řečníků a lidí, kteří se věnují prezentování a veřejnému vystupování.

Každoročně se Prezentiády účastní stovky studentů z celé České a Slovenské republiky. Minulého ročníku se i přes náhlé komplikace zúčastnilo 145 týmů, které se nebály ponořit se do neznáma a získat tak nové zkušenosti s prezentováním na dálku. Náhlá omezení sice narušila běžnou strukturu soutěže, ale také otevřela dveře novým způsobům, jak obohatit dovednosti studentů. I tento ročník tedy nabídne soutěžícím možnost představit své myšlenky on-line.

Do soutěže se mohou přihlásit týmy po dvou, nebo třech studentech ve dvou kategoriích střední školy a druhý stupeň základních škol. Pro obě kategorie je průběh soutěže téměř stejný. Soutěžní týmy nejdříve vytvoří prezentaci na jedno ze zadaných témat a poté ji zašlou do nominačního kola.

Prezentace budou po ukončení přihlašování a odevzdávání prací zhodnoceny odbornou porotou, která z nich vybere ty po vizuální a věcné stránce nejlepší pro postup do on-line kol.

Z nominačního kola může postoupit až 100 týmů z každé kategorie do on-line kol, kterých bude celkem deset pro každou kategorii. V on-line kolech týmy obohatí svou prezentaci z Nominačního kola o verbální projev. U všech výstupů bude přítomna odborná porota, která výkony soutěžících zhodnotí a rozhodne o finálním pořadí týmů. Všechny prezentace budou zároveň nahrávány a živě vysílány pro diváky, kteří tak nepřijdou o zajímavou podívanou.

Nakonec postoupí celkem 30 týmů z každé kategorie do grandfinále, které se bude konat prezenčně na ESF MUNI v Brně. Finalisté se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů soutěže, ale ani ostatní týmy neodejdou s prázdnou. Každému týmu, který se zúčastní on-line kol, bude zaslán elektronický certifikát a dostane se mu možnosti zpětné vazby od porotců, díky které bude vědět, co zlepšit a čemu se při prezentování vyhnout.

Pro zájemce jsou webových stránkách www.prezentiada.cz připravené Tipy&Triky, které jim pomohou s nejrůznějšími aspekty prezentování od prvotního nápadu až po vystupování před publikem. Naleznou zde také informace o workshopech, které pro ně pořadatelé naplánovali tentokrát také v on-line podobě.

Aktuální dění a pohled do zákulisí Prezentiády naleznete na Facebooku a Instagramu soutěže.

Harmonogram soutěže:

31. března Uzávěrka přihlašování a odevzdávání prezentací

5. dubna vyhlášení výsledků nominačních kol

19. dubna — 30. dubna on-line kola

23. května Zveřejnění finálových témat a konceptů

3. června a 4. června Finále na ESF MUNI

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video