Pes se málem oběsil na plotě. Majitel je podezřelý z týrání zvířat

Hedvika Mašková 2021-04-01 10:00:00

Šťastná náhoda pomohla fence, kterou její zachránci našli visící na drátěném plotě v lokalitě Kamenný vršek. Když její naříkavý štěkot uslyšeli, neváhali a rozběhli se za ním. Jejich včasným jednáním nedošlo k oběšení vyděšeného pejska. Na místo byli přivoláni také strážníci městské a státní policie. Fenečku si vzal poté do své péče Útulek pro opuštěná zvířata v Jimlíně. Policisté zároveň zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat.

,,Při venčení mého psa Nikyho nad Kamenným vrškem, mezi panelovou cestou a polem v místě u střelnice, jsem zaslechl divný štěkot a naříkání psa. Mezitím jsem potkal kolegu s jeho manželkou také při venčení a šli jsme hledat podle zvuku štěkání. To, co jsme viděli, bylo něco strašného,“ líčí zážitek z předminulého pondělí Michal Čížek a doplňuje, čeho byl v daný den svědkem: ,,Nad plotem na ostnatém drátu visela ve vzduchu fenka. Karabinou byla připnutá k drátu a ještě obmotaná provazem. Štěstí bylo, že se fenečka zadními packami přidržovala drátěného plotu a nedošlo k oběšení. Okamžitě jsme ji odepnuli a vyprostili a podařilo se nám ji dostat z druhé strany plotu k nám. Velké díky patří manželům Suchanovým, hlavně Gustavovi, který začal ihned jednat.“

Na místo zachránci přivolali strážníky Městské policie Žatec, kteří dorazili do pěti minut. Fenka byla poté převezena k ošetření a umístění do nedalekého útulku. Psí bojovnici tamější pečovatelé pojmenovali po jejím zachránci.

,,Fenečka pojmenovaná Michalka, což je pro mě velká čest, je v pořádku a nic si ne-dělá z toho, co prožila. Má se k světu a je moc hravá a užívá si své mladistvé psí okamžiky. Tímto bych chtěl znovu z celého srdce poděkovat Útulku Jimlín za péči a pozornost, které se jí tam dostává. Jste skvělí!“ informoval, jak se daří fence Michalce její zachránce Michal Čížek ze Žatce, který věří, že teď už ji čeká jen to hezké.

Případ zhruba desetiměsíční fenky má nyní v rukou policie. ,,Policisté v uvedené věci přijali oznámení a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu týrání zvířat, za který podle zákona hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ sdělila nám policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Dle našich informací se díky příběhu a fotografiím fenky sdílených na sociálních sítích již podařilo jejího majitele najít. Žatečtí občané ho poznali, jelikož ho v ulicích občas vídávali při venčení.

Tento ani jiné hrůzné činy páchané na zvířatech by rozhodně neměly být dle zachránce malé fenky opomíjeny. ,,Viník by měl být za tak ohavné chování spravedlivě potrestán. Co mě ještě zaráží a mrzí je, že v době, kdy jsme štěkot fenky uslyšeli, před námi prošlo celkem dost lidí a nikdo si toho nevšiml ani na to vůbec nereagoval,“ dodal na závěr s lítostí Michal Čížek.

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video