Velikonoční výzdoba zdobí obce a města

Lucie Steklá 2021-04-01 13:05:00

Velikonoční výzdobu má například náves ve Hřivicích, ,,vajíčkovník" je před Základní školou v Ročově, velikonoční bříza letos stojí na Mírovém náměstí v Lounech.

Náves ve Hřivicích vítá jaro. ,,Pomozte nám naši náves rozveselit,” vyzvali hřivičtí hasiči místní obyvatele. Do centra obce předminulou sobotu instalovali velikonoční výzdobu, na jejíž rozšíření se mohou dále podílet děti i dospělí. Hasiči tak chtěli lidem zpříjemnit blížící se jarní svátky v době, kdy epidemiologická opatření neumožňují pořádání kulturních akcí. Že se jim to povedlo, o tom svědčí komentáře na sociální síti: ,,Děkujeme, moc se to povedlo, v téhle době i zahřeje u srdíčka. Super nápad. Máte to krásné.” Na velikonočním stromku je dostatek místa pro další kraslice. ,,Ozdobte stromek malovaným vajíčkem, vlastnoručně vyrobeným, materiál necháme na vás, vajíčko podepište, vyfoťte se, jak vajíčko na stromek dáváte, fotku nám pošlete. Po Velikonocích kraslice odměníme,“ zvou k účasti na výzdobě hasiči na své facebookové stránce. Během minulého týdne již vrbové větvičky ozdobilo několik malovaných vajíček, hned několik jich pověsila Lucinka Kresslová, Eliška Vránová, Natálka Perglerová a další děti z obce. 

    Strom ,,vajíčkovník“ vyrostl v Ročově před tamní základní školou. Vajíčka od žáků, květiny, sluníčko. To vše je předzvěst krásného počasí. ,,Děkujeme našim zaměstnancům a škole za výzdobu a všem přejeme krásné jarní dny,“ řekl starosta obce Vojtěch Václav Pour. 

Obyvatelé Žerotína si vyzdobili před velikonočními svátky místní výklenkovou kapličku. Na snímku je Barbora Svobodová, která na jednu z pomlázek připevňuje svoji pentličku.                                                                                               

Velikonoční výzdobu má letos opět také lounské Mírové náměstí. K vidění je ozdobená břízka, papírová zvířátka a okolní výzdoba proutím. Velikonoční výzdoba kolemjdoucím připomene, že se nejvýznamnější křesťanské svátky kvapem blíží. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video