Husitské náměstí čeká rekonstrukce. Centrální dominantou bude kašna s kalichem

Hedvika Mašková 2021-04-06 13:30:00

Úprava povrchů, nový mobiliář, parkovací stání a stromová výsadba, čeká v tomto roce Husitské náměstí. Po rekonstrukci Nerudova náměstí se stane dalším veřejným prostorem, které projde velkou obnovou. Jeho současný stav je velice špatný a náměstí zrovna neplní funkci, pro kterou bylo historicky určeno. Rekonstrukce by měla začít v tomto měsíci

,,V současné době běží lhůta pro případné námitky uchazečů výběrového řízení pro dodavatele stavby. Nabídková cena společnosti Gardeline je 7 789 881 korun, kdy předpokládaná hodnota zakázky činila 7,834 milionů korun. Předpoklad zahájení je v dubnu letošního roku a předpokládaný termín dokončení je letos v srpnu,“ informovala nás před dvěma týdny vedoucí odboru rozvoje majetku města Kateřina Mazánková.

Předmětem plnění veřejné zakázky budou stavební práce spočívající v opravě povrchů stávajícího Husitského náměstí v Žatci. Záměrem města je zajistit opravu dnes zcela nevyhovujícího povrchu stávajícího náměstí, včetně komunikace a chodníků. Celá stavba bude rozdělena na dvě etapy. První část je oprava centrální části náměstí a chodníků. V rámci první etapy se budou budovat také podzemní kontejnery. Druhou částí rekonstrukce bude oprava komunikace spojující železný most a výjezd na kruhový objezd Plzeňské ulice.

Husitské náměstí je umístěno v památkově chráněném území pod pivovarem. Je známo, že v 19. století se zde konaly trhy s ovocem. V současné době je náměstí využíváno pouze jako parkoviště a prochází přes něj také komunikace. Povrch náměstí je poškozený a chodníky na několika místech chybí. Vzhledem k důležitosti této lokality by mělo nové technické řešení přinést pozitivní změny.

Při investiční akci bude prostor navíc doplněn novým mobiliářem, jako jsou lavičky, koše, lampy a další. Nově je na náměstí ve středovém prostoru projektanty navrženo osazení kašny, na jejímž vrcholku by měl být kalich jako symbol Husitů. Dalším výrazným prvkem veřejného prostoru se stane replika studny. Přibude i zeleň, která na dnešním náměstí chybí. V návrhu se počítá s osazením čtyř vzrostlých stromů. Architektonický záměr obnovy Husitského náměstí. Foto: Město Žatec

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video