Dopisy našich čtenářů: ,,psí poklady"

Redakce 2021-04-07 14:26:45

Vážená redakce Pressu, dne 10. března 2021 jste uvedli článek pod názvem Proběhne mimořádný sběr ,,psích pokladů“. Zde jsme se dověděli, že pejskaři mají povinnost sbírat po svých pejscích psí exkrementy, a že někteří psí majitelé to nedělají. Zamyslel se někdo na Městě Louny, proč se tak děje ???

Bydlím v části v sídlišti nad tratí, kde je zoufale málo odpadkových košů. Bezmála polo-vina nenápadně v průběhu deseti let zmizela a už se nové nenainstalovaly. To že nemáme, jako pejskaři odpadové koše speciálně pro psí exkrementy se sáčky, také nepřispívá k možnosti úklidu. Město Louny by si mohlo vzít příklad ze spousty měst, kde to tak mají i po sto metrech na ulicích především v centrech. Zajímalo by mne také, jak se využívají peníze z poplatků za psa.

Zelené plochy, kde jsou velké hromady psích pokladů, se mi také nelíbí. Jsou to především exkrementy velkých psů, kde majitelé venčí především v nočních hodinách. Zde by Město Louny mělo umožnit bezplatně velké sáčky na tyto velké poklady. Dříve to bylo možné, ale někdo to zrušil.

Závěrem věřím, že se touto neřešenou otázkou bude zabývat i komise pro životní prostředí Města Louny. S názory uvedenými v článku se ztotožňuje většina pejskařů, se kterými se potkávám na vycházkách při venčení.

(JS, pozn. autor si nepřeje být jmenován, jeho jméno redakce zná)


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video