Fotogalerie: Žáci si užili sportovní pátek i velikonoční tradice

Redakce 2021-04-10 08:15:00

CHOMUTOV — Distanční výuka žáky 2. B chomutovské ZŠ Kadaňská stále baví. Pravidelný bláznivý pátek, byl tentokrát sportovní a doprovázeli nás sportovci z různých odvětví. Dozvěděli jsme se, který z nich byl nazýván českou lokomotivou. Víte to? Ano, byl to čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu Emil Zátopek, kterého pro jeho neskonalou píli a vytrvalost obdivujeme. Povídali jsme si také o tom, jaký sport zajímá nás. Musíme vám také říci, že jsme byli velmi překvapeni, když nás u ukázky sportu přivítal Tobík během výuky přímo z bazénu jako plavec a potápěč.

Následoval velikonoční týden. Začal tím, že jsme si společně před kamerami zaseli osení. Na květnou neděli jsme si natrhali větvičky a netrpělivě čekali, zda se nám do Velikonoc zazelenají. Přináší to totiž štěstí. V pondělí jsme se přivítali v modrém. V úterý jsme soutěžili, kdo z nás na sebe navleče co nejvíce šedých věcí. Zároveň jsme vymetli pavučiny ve stodolách a udělali si pořádek ve svých hračkách, což potěšilo nejen naši paní učitelku. A protože se na škaredou středu nesmíme mračit, doprovázeli nás při výuce vtipy a na hlavu jsme si podle anglického zvyku vyrobili veselý velikonoční klobouček. Nezapomněli jsme také na pokusy s vejci. Na zelený čtvrtek nesměla chybět zelená mňamka. Na velký pátek nám skály poklady nevydaly, a proto jsme si společně ukryli poklad sami v lese nebo na svých zahradách. Do hledání jsme pak zapojili celou rodinu. Na bílou sobotu děvčata barvila vajíčka a chlapci se pokusili uplést pomlázku. Napekli jsme beránky, které jsme si už v neděli zakrojili. Velikonoční týden jsme ukončili pondělní koledou. Chlapci vymrskali děvčata upletenou pomlázkou a ta jim za to dala připravená vajíčka. Byl to hezký a barevný týden.

Zdraví vás žáci z 2. B a třídní učitelka Petra Kinclmanová. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video