Glosa Tomáše Skřipského: Hlava státu

Tomáš Skřipský 2021-04-14 12:42:00

„Pamatujou, bábo, že každý císař a král pamatuje jen na svou kapsu (…), ať je to třebas takový dědek jako starý Procházka, kterého nemohou už pustit z hajzlu, aby jim nepodělal celý Schönbrunn,“ pravil v proslulém Haškově románu vachmajstr Flanderka na adresu stařičkého císaře Františka Josefa, přezdívaného „starej Procházka“. Co by asi řekl dnes, kdy nikdo nesmí vidět příchod prezidenta Zemana! Kamery vypnout nebo namířit na strop! A ven, všechno ven! Ano, stalo se tak minulý týden během ostudné výměny na postu ministra zdravotnictví.  Hlava státu byla nejspíš tajně přinesena, a naaranžována do křesla, aby nebylo pochyb, že pořád žije. Což potvrdila výrokem: „Pozvěte hyeny!“
Hlava tím myslela novináře a její slova zachytily ony ke stropu mířící, leč stále běžící kamery. Hlava pak chvíli mluvila, jmenovala nového šéfa zdravotnictví a nějak donutila svou před časem zraněnou pravici potřást si s ním rukou. (Podle nepotvrzených informací prezidentská kancelář zaslala nečekaný dar loutkohereckému spolku „Náš Kašpárek“.) Pak novináři zase museli pryč a Hlava byla odpravena. Pardon. Odnesena. Zní to korektněji.
Nás pisálky Hlava nemá ráda dlouho. Má pro nás různé milé přezdívky, jako póvl, hnůj, blbečci, hlupáci či nejpitomější tvorové na zeměkouli. Holt někdo rád vdolky, jiný holky, jiný nerad žurnalisty, zvlášť, když ho chytnou při nějaké sviňárně… Ale což. Důležité je, že Hlava neztrácí svůj ostrovtip. I když se zdá, že tělo jí tak nějak už už podepisuje výpověď…

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video