Glosa Tomáše Skřipského: Hlava státu

Tomáš Skřipský 2021-04-14 12:42:00

„Pamatujou, bábo, že každý císař a král pamatuje jen na svou kapsu (…), ať je to třebas takový dědek jako starý Procházka, kterého nemohou už pustit z hajzlu, aby jim nepodělal celý Schönbrunn,“ pravil v proslulém Haškově románu vachmajstr Flanderka na adresu stařičkého císaře Františka Josefa, přezdívaného „starej Procházka“. Co by asi řekl dnes, kdy nikdo nesmí vidět příchod prezidenta Zemana! Kamery vypnout nebo namířit na strop! A ven, všechno ven! Ano, stalo se tak minulý týden během ostudné výměny na postu ministra zdravotnictví.  Hlava státu byla nejspíš tajně přinesena, a naaranžována do křesla, aby nebylo pochyb, že pořád žije. Což potvrdila výrokem: „Pozvěte hyeny!“
Hlava tím myslela novináře a její slova zachytily ony ke stropu mířící, leč stále běžící kamery. Hlava pak chvíli mluvila, jmenovala nového šéfa zdravotnictví a nějak donutila svou před časem zraněnou pravici potřást si s ním rukou. (Podle nepotvrzených informací prezidentská kancelář zaslala nečekaný dar loutkohereckému spolku „Náš Kašpárek“.) Pak novináři zase museli pryč a Hlava byla odpravena. Pardon. Odnesena. Zní to korektněji.
Nás pisálky Hlava nemá ráda dlouho. Má pro nás různé milé přezdívky, jako póvl, hnůj, blbečci, hlupáci či nejpitomější tvorové na zeměkouli. Holt někdo rád vdolky, jiný holky, jiný nerad žurnalisty, zvlášť, když ho chytnou při nějaké sviňárně… Ale což. Důležité je, že Hlava neztrácí svůj ostrovtip. I když se zdá, že tělo jí tak nějak už už podepisuje výpověď…

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video