Glosa Tomáše Skřipského: Hlava státu

Tomáš Skřipský 2021-04-14 12:42:00

„Pamatujou, bábo, že každý císař a král pamatuje jen na svou kapsu (…), ať je to třebas takový dědek jako starý Procházka, kterého nemohou už pustit z hajzlu, aby jim nepodělal celý Schönbrunn,“ pravil v proslulém Haškově románu vachmajstr Flanderka na adresu stařičkého císaře Františka Josefa, přezdívaného „starej Procházka“. Co by asi řekl dnes, kdy nikdo nesmí vidět příchod prezidenta Zemana! Kamery vypnout nebo namířit na strop! A ven, všechno ven! Ano, stalo se tak minulý týden během ostudné výměny na postu ministra zdravotnictví.  Hlava státu byla nejspíš tajně přinesena, a naaranžována do křesla, aby nebylo pochyb, že pořád žije. Což potvrdila výrokem: „Pozvěte hyeny!“
Hlava tím myslela novináře a její slova zachytily ony ke stropu mířící, leč stále běžící kamery. Hlava pak chvíli mluvila, jmenovala nového šéfa zdravotnictví a nějak donutila svou před časem zraněnou pravici potřást si s ním rukou. (Podle nepotvrzených informací prezidentská kancelář zaslala nečekaný dar loutkohereckému spolku „Náš Kašpárek“.) Pak novináři zase museli pryč a Hlava byla odpravena. Pardon. Odnesena. Zní to korektněji.
Nás pisálky Hlava nemá ráda dlouho. Má pro nás různé milé přezdívky, jako póvl, hnůj, blbečci, hlupáci či nejpitomější tvorové na zeměkouli. Holt někdo rád vdolky, jiný holky, jiný nerad žurnalisty, zvlášť, když ho chytnou při nějaké sviňárně… Ale což. Důležité je, že Hlava neztrácí svůj ostrovtip. I když se zdá, že tělo jí tak nějak už už podepisuje výpověď…

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video