Veslařský klub Ohře Louny - nejstarší sportovní klub

Ladislav Bába 2021-05-03 10:11:36

Veslařský klub Ohře je nejstarším sportovním klubem v Lounech. Byl založen v Drtinově hotelu čtyřiadvaceti sportovními nadšenci v čele s Františkem Sedlmayerem a Arnoštem Sekerou.

První schůze se konala 26. prosince 1883. Mezi zakladateli klubu byla řada významných osobností kulturního, společenského i politického života tehdejšího města. Jmenujme namátkou všestranného sportovce Františka Sedlmayera, syna lounského lékárníka Ing. Arnošta Sekeru, redaktora nejstarších lounských novin Lučanu Josefa Maříka, okresního hejtmana Aloise Landfrásse, továrníka Viléma Větrovce, městského tajemníka a autora významné kroniky města druhé poloviny 19. století Jana Haince, průmyslníka Bernarda Bermanna nebo majitele hotelu Františka Drtinu. Veslařsko – bruslařský klub se v prvopočátku omezil jen na pořádání výletů a vodních radovánek a v zimě na bruslení.

Až později začala i sportovní historie klubu. Veslaři získali mnoho titulů nejen na domácích tratích. A největším úspěchem se stal titul mistra světa juniorů v roce 1992, který v Montrealu získal Václav Helšus na párové čtyřce Dukly Praha. Nedílnou součástí a velmi oblíbené bylo také koupaliště, závody v plavání a nezapomenutelný plavčík Václav Polívka. Text a reprofoto: Ladislav Bába


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video