Lounské vábení alternativně. Víkendový festival nahradí několik menších akcí

Jarka Cibulková 2021-05-11 18:50:00

Louny (caj) Obdobnou cestou, jakou se vydali organizátoři žatecké Dočesné, hodlá uskutečnit kulturní program komise Letního lounského vábení. To i pro letošek bylo zrušeno. Třídenní kulturní a sportovní maraton narušila již podruhé epidemie koronaviru.


Komise Letního lounského vábení zasedala začátkem dubna a její členové se shodli na zrušení tradiční podoby letošních oslav města Loun. Místo nich má proběhnout více menších akcí. Jejich pořadatelé se mohou hlásit o příspěvky na kulturní, sportovní či gastronomické akce na lounské radnici do 15. května 2021. Od prvního srpna do patnáctého září by podle slov předsedy komise Vlastimila Roflíka mělo proběhnout osm až deset akcí, které komise podpoří. V jejím rozpočtu je pro tento účel vyčleněno 650 tisíc korun. Komise doporučila požádat o dotace Fond Ústeckého kraje ve výši dalších dvě stě tisíc korun.

Město proto vyzývá organizátory kulturních, sportovních či gastronomických akcí k uspořádání veřejně přístupných akcí. Na oplátku nabízí až stoprocentní podporu. Výše příspěvku bude posuzována s ohledem na finanční náročnost akce a dále s i ohledem na místo konání (vnitřní/venkovní) ve městě Louny. Vzor nabídky najdete na webu www.lounskevabeni.cz, posílat ji můžete elektronicky či v tištěné podobě na podatelnu města do pondělí 17. května do 16 hodin, označené nápisem LLV ,,alternativně”.

O příspěvku rozhodnou radní Loun na svém zasedání 31. května. Důležitým kritériem pro výběr akce k finanční podpoře bude například žánrová pestrost či šíře cílové skupiny.

Vloni se organizátoři Letního lounského vábení domnívali, že třídenní kulturní program nahradí menšími akcemi v komornějším duchu. Bohužel v září přišla další vlna koronaviru a bylo vše jinak. Naopak v Žatci se již podruhé uspořádá 64. žatecká Dočesná jinak. Podrobnosti o pořadatelích menších akcí v termínu od 1. července do 30. září budou známy po 1. červnu.

Obdobnou cestou jako Louny a Žatec půjdou i Postoloprty. Během letních prázdnin chtějí uspořádat řadu menších akcí. Postoloprtské slavnosti byly odloženy na 4. září 2021. 


Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video