Škola pořádá zdarma letní umělecké aktivity pro děti z Podbořanska

Alla Želinská 2021-05-25 13:22:00

Základní umělecká škola v Podbořanech připravuje pro školní i mimoškolní děti příměstský letní umělecký tábor. První turnus poběží od pondělí 12. července do pátku 16. července a je určen pro současné žáky a kurzisty školy. Druhý týdenní turnus následuje od 19. července a je určen pro nové zájemce o studium, kteří ještě nikdy do ZUŠky nechodili.

„Zejména v 2. turnusu si noví zájemci vyzkoušejí veškeré umělecké aktivity ve škole – seznámí se s hudebními nástroji, zpěvem ve sboru, ve výtvarném oboru si vyzkouší různorodé výtvarné techniky, v tanečním oboru si vyzkouší své pohybové předpoklady a schopnosti,“ přiblížil náplň příměstského tábora ředitel školy Martin Říhovský.

V každém turnusu účastníci mají zajištěno stravování v Národním domě v Podbořanech a celodenní pitný režim. „Zohledňujeme fyziologické potřeby dětí, odpočinek, tempo aktivit a podobně,“ dodává M. Říhovský.

Letní aktivity umělecké školy jsou díky podpoře města Podbořany a finančních partnerů pro děti zcela zdarma, hradí se pouze služby externích poskytovatelů, tj. stravné a jízdenky na odpolední výlety po okolí. Na konci každého turnusu je výstupem menší umělecké představení na městském koupališti v Podbořanech (v případě špatného počasí v Kulturním domě Pegas) a výstava prací dětí ve „žlutém“ kostele v Podbořanech.

„Věříme, že o letních prázdninách bude z hlediska epidemiologických opatření vlády možné tyto aktivity realizovat a nabídnout tak dětem a rodičům na Podbořansku jako kompenzaci za distanční vzdělávání přímé umělecké a pohybové aktivity. Rádi bychom dětem udělali radost z přímé umělecké činnosti a věříme, že noví žáci i rodiče k nám najdou cestu v budoucím školním roce 2021 / 22,“ dodal na závěr ředitel ZUŠ Podbořany.

Více informací k letnímu táboru najdete ZDE.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video