Oprava inundačního mostu je odložena o rok

Lucie Steklá 2021-06-29 12:34:00

Rekonstrukce inundačního mostu spojujícího Louny a Dobroměřice začne později, než bylo plánováno. Původní termín z přelomu roku 2021/2022 je posunut o jeden rok. Mostní prohlídky se provádějí pravidelně, jak stanovují normy, správcem komunikace Správou a údržbou silnic Ústeckého kraje.

 ,,Dle poslední mostní prohlídky je stav spodní stavby na stupni V, tedy špatný, a stav nosné konstrukce VI, velmi špatný. V rámci zpracování projektu byl dále proveden diagnostický průzkum mostu a stavebně-historický průzkum,“ uvedl Martin Volf z kanceláře hejtmana Ústeckého kraje, v jehož majetku most je.

Rekonstrukce se bude řídit navrženým řešením, které předpokládá, že část pilířů bude podchycena hlubinným základem, degradované zdivo spodní stavby a křídel bude vyměněno, v případě potřeby injektováno a hloubkově přespárováno. ,,Mostní svršek bude odstraněn včetně zásypů kleneb, degradované části kleneb budou rozebrány. Kamenné prvky klenby budou podle jejich stavu znovu použity, v případě potřeby injektovány, nebo nahrazeny. Klenby budou opětovně zasypány a na zásyp bude provedena železobetonová deska s parapetní zídkou. Zídky budou opatřeny kamennou vyzdívkou, na desku bude uložen nový mostní svršek,“ popsal průběh prací M. Volf s tím, že v současné době probíhá vyčíslení nákladů rekonstrukce mostu v rámci projekčních prací.

Návrh rekonstrukce inundačního mostu, vystavěného v letech 1811 až 1815 přes místo často postižené záplavami, má zajistit prodloužení životnosti mostu.

Průběh rekonstrukce je koordinován se zástupci Národního památkového ústavu. ,,Všechny požadavky vznesené zástupci památkového ústavu jsou postupně zapracovány do projektu. Vzhled mostního objektu bude po rekonstrukci co nejvíce odpovídat původnímu mostu v době jeho výstavby. V předpolích mostu bude v definitivním stavu přiznáno kamenné zdivo,“ dodal M. Volf.

Náročná rekonstrukce mostu zkomplikuje dopravu mezi městem Louny a obcí Dobroměřice. Ústecký kraj má navrženo a projednáno několik dopravních opatření, včetně dočasného kruhového objezdu na silnici Louny – Most.

Podle vyjádření kanceláře hejtmana bude na mostě během výstavby uzavřen provoz. Po celou dobu trvání stavebních prací bude v rámci záboru stavby vymezen koridor pro pěší propojující křižovat-ku ulic K Velodromu - Dobroměřická se zahrádkářskou osadou v lokalitě Pod Mlýny. Během první a třetí etapy rekonstrukce mostu proběhnou krátkodobé uzavírky, na začátku a na konci mostu, tedy uzavření vjezdu do ulic K Velodromu a Dobroměřické ze směru od Loun. Současně plánová stavba po dobu uzavírky odstraní zábrany omezující vjezd motorových vozidel do ulice K Velodromu z ulice 5. května v Dobroměřicích a do ulice Dobro-měřické z ulice Pražská v Dobroměřicích. Umožněn tak bude přístup ke svým pozemkům zahrádkářům a také sportovcům na fotbalový a cyklistický stadion.

V rámci druhé etapy je plánována dlouhodobá uzavírka ulice Benátky. ,,Pro zlepšení plynulosti dopravy bude realizovaná okružní křižovatka dočasně v ploše vozovky stávající průsečné křižovatky na silnici Louny - Most,“ uzavřel M. Volf. Teď jen doufat, že se termín opravy mostu nepotká s termínem rekonstrukce zmíněné křižovatky.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video