Nemocnice se převádí na akciovou společnost. Nový název zní Žatecká regionální nemocnice

Hedvika Mašková 2021-07-23 10:30:00

Provoz městské nemocnice bude nově zajišťovat Žatecká regionální nemocnice, akciová společnost. Tuto obchodní společnost založilo zastupitelstvo města na svém posledním červnovém jednání.

„Je to krok, který má zajistit stabilitu žatecké nemocnice a její další rozvoj,“ uvedla při jednání zastupitelstva starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Dosud provoz nemocnice zajišťuje obecně prospěšná společnost. Zákon, který upravuje činnost těchto společností, už ale není platný. „K transformaci nemocnice jsme přistoupili jednak kvůli změně legislativy, jednak kvůli jejímu dalšímu rozvoji. Po debatách jsme došli k závěru, že nejlepší formou bude akciová společnost. Naším záměrem je, aby nemocnice poskytovala zdravotní služby minimálně ve stejném rozsahu a struktuře jako dosud,“ zdůraznila Zdeňka Hamousová.

Dosavadní obecně prospěšná společnost bude nějakou dobu fungovat souběžně s akciovou společností, ale její činnost by se měla postupně utlumovat.

,,Zatím nedokážeme říci přesný termín, kdy akciová společnost převezme otěže obecně prospěšné společnosti. Je to však první krok k tomu, aby se nemocnice nějakým způsobem rozvíjela,“ vysvětlil žatecký místostarosta Radim Laibl a doplnil: ,,Akciová společnost má mnohem větší možnosti než obecně prospěšná společnost. Akciová společnost může například začít spolupracovat se strategickým partnerem nebo do ní může vstoupit majoritní nebo minoritní vlastník či společník. To ale záleží na hlavním akcionáři, kterým je město, a také na vývoji. Cílem nebylo, abychom nemocnici prodali nebo se zbavili zátěže. Cítíme, že zdravotnictví je zajištění veřejné služby pro lidi, i přesto, že v některých částech může být nemocnice ztrátová. Do toho by ale mělo vstoupit město, potažmo kraj, aby případné ztráty zafinancoval, protože se jedná o jedinou nemocnici v okrese.“

Zastupitelstvo města se založením nové společnosti schválilo také stanovy Žatecké regionální nemocnice a její základní kapitál ve výši dva miliony korun. Ten bude tvořit deset kusů akcií, každá v hodnotě 200 tisíc korun.

Součástí založení společnosti bylo také personální obsazení představenstva a dozorčí rady. První představenstvo tvoří Petr Antoni, Ondřej Demut, Jiří Hamous, Štěpán Kuna a Jan Novotný. Dozorčí rada je ve složení Vladislav Hrbáček, Radek Reindl, Jaroslav Špička, Jaroslava Veselá a Vladimír Végh.

V nejbližší době navíc čekají žateckou nemocnici velké investice, jako například nový urgentní příjem nebo zlepšení standardu prostředí následné péče.

Foto: FB Transfuzní odběrové centrum Nemocnice Žatec
(tz)


Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video