Zámecký park ožije příběhy

Jarka Cibulková 2021-07-23 10:22:55

Peruc (hh) Přímo v zámeckém parku v Peruci probíhají hrané kostýmované procházky pod názvem „Letní vyprávění v zámeckém parku“. Pravá čarodějka vás vezme na procházku časem a vyprávět vám bude autentické příběhy majitelů peruckého panství. Cestou potkáte rychtáře a také hospodářského správce posledních majitelů peruckého panství s modrou krví Thun - Hoheinsteinů, tito pánové vás nechají nahlédnout do starých listin. Potkáte ale také komornou Hermínku ze zámku a upovídanou drbnu statkářku Rokytovou, dámy pro změnu zavzpomínají na pana knížete.


„Protože první akce, která proběhla o druhém prázdninovém víkendu, měla u návštěvníků velký úspěch. Budou tyto hrané kostýmované procházky probíhat od soboty 24. července každý víkend, určitě až do konce letošních prázdnin,“ přibližuje organizátorka Hanka Zemanová.

Ale ani ve všední dny od středy do pátku nepřijdete zkrátka, povyprávět si můžete přijít sice pouze s čarodějkou, ale i ona vás nechá nahlédnout do starých listin a přidá i něco málo vzpomínek.

Tyto komentované a hrané procházky probíhají v 10.30, 12, 13.30, 15, 16,30 a 18 hodin. Časy jsou stejné o víkendu i ve všední den.

„Vstupné sto čtyřicet korun za osobu zakoupíte přímo u vstupu do zámeckého parku nad zámkem z náměstí Emila Filly. Děti do 12 let mají vstup zdarma a ještě se proběhnou po zámeckém parku. Můžete s sebou vzít i čtyřnohé miláčky, když nebudou rušit ostatní. Procházíme se v parku, venku, na čerstvém vzduchu. Více na emailu: hanunu2021@gmail.com a nebo na fcb: Hanka Hanunu,“ poznamenala organizátorka a dodává: „Touto formou děkujeme místostarostovi městyse Peruc Janu Vnoučkovi, za to, že se postavil za náš tým nadšenců a umožnil nám i nadále naše „Hrané a kostýmované procházky zámeckým parkem“. A také děkujeme členovi zastupitelstva městyse Peruc Romanu Kučerovi za spolupráci na procházkách.“

+ foto: Krásnou kulisu procházek s čarodějkou ze studánky i víkendových hraných kostýmovaných tvoří nově zrekonstruovaný perucký zámek. Foto: archiv organizátorky 

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video