Růžové silniční kolo pomůže talentované cyklistce

Lucie Steklá 2021-07-30 16:36:00

Bára Parmová z TJ Stadion Louny kolo dostala od České olympijské nadace jako opožděný vánoční dárek. Na Den dětí dostala talentovaná cyklistka Barbora Parmová opožděný vánoční dárek, který jí pomůže ve sportovní kariéře.

Světle růžové silniční kolo jí vykouzlilo na tváři úsměv, který zářil dlouhé minuty. ,,To je krásná omotávka,“ zkoumala každý detail. Pak si s pomocí tatínka přemontovala pedály a nastavila posed a bicykl hned vyzkoušela na dráze lounského velodromu. ,,Doufám, že nové vybavení zúročím v nějakých závodech,“ dodala.

Šikovnou závodnici z oddílu TJ Stadion Louny, která začala s cyklistikou před šesti lety a prvních úspěchů dosáhla v roce 2017, podporuje v jejím sportovním nadšení Česká olympijská nadace.

Jelikož Bára závodí v několika cyklistických odvětvích, potřebuje také více kol. Nadace tak spojila síly s výrobcem cyklistického vybavení Specialized, který vedle finanční podpory přidal hlavně tu materiální. Kromě kola dostala mladá závodnice i další vybavení, které pomůže i jejímu bratru Václavovi a dalšímu týmovému kolegovi Jiřímu.

Dárky jim předal Martin Doktor, dvojnásobný olympijský vítěz a sportovní ředitel Českého olympijského výboru. ,,Olympijská nadace podporuje děti ve věku šest až osmnáct let, které sportování baví, ale chybí jim na něj dostatek peněz. Nedíváme se na talent, ale na chuť sportovat. Je ale samozřejmě příjemné, když můžeme díky speciální spolupráci pomoci cíleně i talentované sportovkyni, pro kterou je cyklistika vášní,“ řekl Doktor, jenž povzbudil i všechny mladé lounské cyklisty, kteří se sešli před tréninkem v nepřehlédnutelných dresech.

Předání dárků bylo součástí akce Vánoční strom sportovních přání, již Česká olympijská nadace podruhé připravila nad rámec obvyklé finanční podpory, která je určena například na zaplacení členských příspěvků, soustředění či potřebného vybavení.

,,Na sportovním vybavení v cyklistice záleží a co se týče kola, vrcholovým závodníkům vydrží na jednu sezonu. Pro Báru je tak na dvě. Příští rok bude přecházet do kategorie dospělých a musí natočit 18 000 kilometrů ročně. To je docela slušně ojeté auto, natož kolo. Takže je to pro ni velké plus,“ řekl trenér Milan Chrobák.

Už v roce 2017 byla Barbora Parmová čtvrtá a šestá na Olympiádě dětí a mládeže. Brzy ji čeká mistrovství republiky. ,,A potom budou i dráhové závody, kde se bude rozhodovat také o reprezentaci,“ vypočítává. Na novém kole už zvládla první silniční závody Českého poháru ve Starém Jičíně. Mezi juniorkami suverénně vyhrála s náskokem čtyř minut. Časem 1:52:16 by mezi ženami byla na šestém místě se 48 sekund na vítěznou Martinu Sáblíkovou.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video