Louny páté ve výzkumu Město pro byznys

Lucie Steklá 2021-08-19 02:26:00

Mezi šestnácti městy Ústeckého kraje si Louny v rámci okresu Louny vedly nejlépe, Podbořany jsou dvanácté, Žatec poslední.

Louny (lus) Devětadvacet kritérií v oblasti podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy hodnotí výzkum Město pro byznys v každém kraji republiky. Z výsledků ročníku za rok 2020 vyplývá, že co se týče byznysu měst našeho okresu, nejlépe se daří Lounům. Výzkum ,,perlu na Ohři“ vynesl na pátou příčku, tedy o dvě výše, než o rok dříve. Hůře jsou na tom další města okresu, Podbořany si meziročně udržely dvanáctou, Žatec dokonce poslední, šestnáctou příčku.

Letošní výsledky výzkumu Město pro byznys potvrdily v rámci kraje výjimečné podnikatelské postavení Litoměřic, druhý skončil Most, třetí příčka patří Roudnici nad Labe, čtvrtá Ústí nad Labem.

V oblasti podnikatelského prostředí Lounům patřilo osmé místo, v oblasti přístupu veřejné správy to byla bronzová pozice. Nejlépe si naše město vedlo v hodnocené kategorii přístupu veřejné správy a ekonomických údajů, v níž bylo první. Výzkum tu hodnotil kapitálové výdaje, likviditu, dluhovou službu, výdaje na sport, kulturu, vzdělávání, sociální péči či veřejnou dopravu. V tabulce zabývající se daní z nemovitosti, po-čtu úředních hodin, podpory webu a testu elektronické komunikace Lounům patří pátá příčka.

Aktuální rozvoj podnikatelského prostředí v Lounech pro byznys výzkum ohodnotil sedmou pozicí, až desátou příčkou byly hodnoceny kvality lokalit pro podnikání, například vzdálenost k rychlostní komunikaci, či ceny stavebních pozemků. Co se týče pracovního trhu, vybojovaly si Louny pozici šestou. Hodnocen zde byl poměr přistěhovalých a vystěhovalých, celkový přírůstek obyvatel, počet uchazečů o zaměstnání, podíl nezaměstnaných, počet nových bytů a průměrná měsíční mzda.

V součtu všech těchto hodnocení Lounům coby městu pro byznys patří pátá příčka ze šestnácti hodnocených měst Ústeckého kraje.

Zajímá vás, čím si nejlépe hodnocená města své umístění zasloužila? Litoměřice, město na soutoku Labe a Ohře, vyniká v rámci Ústeckého kraje vyrovnanými výsledky v obou hlavních kategoriích výzkumu. Konkrétně se jedná především o vysoce nadprůměrný přírůstek živnostníků i firem, o atraktivitě lokality svědčí rychlý nárůst ceny stavebních pozemků. Podmínky na pracovním trhu naznačují, že Litoměřice vytvářejí zdravé konkurenční prostředí. Stříbrný Most si svoji pozici vybojoval v rámci regionu nadprůměrnými ekonomickými údaji radnice, například vysokým podílem kapitálových výdajů na celkových výdajích města. Populace města je v porovnání s ostatními v kraji mladá, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucnosti. Roudnice si bronz zasloužila v kraji vůbec nejvyšším meziročním nárůstem počtu ekonomických subjektů a také velmi vysokým podílem malých a středních firem i dobré dopravní dostupnosti. Místní radnice se může pochlubit vysokým počtem hodin, kdy si podnikatelé můžou na úřadě vyřídit vše potřebné.

Cílem výzkumu Město pro byznys je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video