Primáni se vydali na adaptační kurz, pomáhají jim septimáni

Alla Želinská 2021-09-02 23:48:00

Přestože začal školní rok, studenti primy a septimy podbořanského gymnázia tráví jeho první dny mimo školní lavice.

Začátek roku se pro nové primány odehrává ve znamení adaptačního seznamovacího pobytu, na který odjeli hned druhý školní den a vrátí se o víkendu. Všichni společně vyrazili ve čtvrtek ráno vlakem z Podbořan do Žihle. Odtud se vydali po pěší modré značce lesem na zhruba 7 kilometrů dlouhou procházku do cíle, nejmenšího českého historického města – Rabštejna nad Střelou, kde se ubytovali v malém penzionu. Spolu s primány a jejich třídní učitelkou Ludmilou Kantovou tráví tři dny v krásné krajině Rabštejna nad Střelou i septimáni s paní učitelkou Lucií Haragovou. Takový adaptační pobyt je přínosný pro start nejen školního roku, ale celého studia, říkají pedagogové.

„Nastupující studenti se lépe a rychleji seznámí. Děti, i díky starším studentům – septimánům, tak snadněji získají představu o gymnazijním prostředí. Pokusíme se jim adaptaci na třídní kolektiv a nástup do naší školy co nejvíce usnadnit a zpříjemnit,“ říká třídní učitelka. Kantorům takový kurz usnadní práci se třídou.

Nové podbořanské gymnazisty čekala a ještě čeká řada společenských her i aktivit náročných na fyzičku, výlety a návštěvy zajímavých míst. 

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video