Primáni se vydali na adaptační kurz, pomáhají jim septimáni

Alla Želinská 2021-09-02 23:48:00

Přestože začal školní rok, studenti primy a septimy podbořanského gymnázia tráví jeho první dny mimo školní lavice.

Začátek roku se pro nové primány odehrává ve znamení adaptačního seznamovacího pobytu, na který odjeli hned druhý školní den a vrátí se o víkendu. Všichni společně vyrazili ve čtvrtek ráno vlakem z Podbořan do Žihle. Odtud se vydali po pěší modré značce lesem na zhruba 7 kilometrů dlouhou procházku do cíle, nejmenšího českého historického města – Rabštejna nad Střelou, kde se ubytovali v malém penzionu. Spolu s primány a jejich třídní učitelkou Ludmilou Kantovou tráví tři dny v krásné krajině Rabštejna nad Střelou i septimáni s paní učitelkou Lucií Haragovou. Takový adaptační pobyt je přínosný pro start nejen školního roku, ale celého studia, říkají pedagogové.

„Nastupující studenti se lépe a rychleji seznámí. Děti, i díky starším studentům – septimánům, tak snadněji získají představu o gymnazijním prostředí. Pokusíme se jim adaptaci na třídní kolektiv a nástup do naší školy co nejvíce usnadnit a zpříjemnit,“ říká třídní učitelka. Kantorům takový kurz usnadní práci se třídou.

Nové podbořanské gymnazisty čekala a ještě čeká řada společenských her i aktivit náročných na fyzičku, výlety a návštěvy zajímavých míst. 

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video