Žádost o dotaci schválena. V bývalých papírnách by měla vzniknout kuželna a městský archiv

Hedvika Mašková 2021-09-09 11:23:00

Přinášíme jednu čerstvou novinku! Město Žatec má schválenou dotaci od Státního fondu podpory investic na regeneraci objektu bývalých papíren ve výši 33,5 milionu korun. V budově by město rádo vybudovalo kuželnu a digitální archiv.

,,O dotaci na kuželnu jsme měli požádáno také z Národní sportovní agentury, ale nakonec z této akce sešlo, jelikož jsme díky programu Brownfieldy na revitalizace nevyužívaných a zanedbaných nemovitostí, které dlouhodobě chátrají, získali dotaci na kuželnu i potřebný digitální archiv,“ vysvětlil místostarosta Žatce Radim Laibl.

Celkové náklady projektu na regeneraci objektu bývalých papíren v ulici Volyňských Čechů činí 63,5 milionů korun. Výše získané dotace je padesát procent, druhou polovinu, tedy cirka 31,7 milionů korun by měl doplatil žadatel, Město Žatec.

,,Teď je potřeba se k tomu nějak postavit. Pořád ještě může město dotaci odmítnout. Ve hře je totiž ještě rekonstrukce bývalého kláštera kapucínů v hodnotě 95 milionů korun, na kterou jsme získali dotaci dvacet procent. Na radě města i na zastupitelstvu určitě proběhne ještě diskuze, ale já si myslím, že se nakonec rozhodneme pro rekonstrukci obou objektů a na klášter si vezmeme úvěr,“ doplnil Radim Laibl.
Předpokládané datum dokončení revitalizace bývalých papíren je v květnu 2023. Objekt projde rekonstrukcí severní a střední části budovy, kde by měl být vybudován a vybaven městský archiv a kuželna. 
Jižní část komplexu již rekonstrukcí prošla a slouží jako depozitář muzea.

,,Záměrem města je postupně zrekonstruovat zchátralý areál bývalých papíren. Důvodem pro realizaci projektu je, že město Žatec aktuálně plnohodnotný městský archiv nevlastní. Moderní kuželna nyní ve městě chybí, i přesto že kuželkářský klub TJ Lokomotiva Žatec má ve městě silnou členskou základnu a spolupodílí se na tvorbě společenského a kulturního života. Mimo kuželkářský klub bude kuželna využívána i dalšími spolky, kroužky jako je například klub seniorů a Sedmikráska Žatec,“ popisuje Investiční záměr schválený Zastupitelstvem města Žatec.

Budova ve střední části objektu bude sloužit jako městský archiv, ve kterém budou uloženy dokumenty. Vedle archivu bude zřízena také studovna pro veřejnost, kde bude možné nahlížet a studovat archivní dokumenty. Součástí revitalizované oblasti stavby bude ještě pracoviště pro digitalizaci dokumentů, kancelář pro pracovníky archivu a přednáškový sál.

Severní část objektu se promění na kuželnu a bude mít výchovně sportovní účel. Využívat ji bude především místní kuželkářský klub, kterému budou prostory pronajímány za symbolickou cenu, ale také široká veřejnost. Sloužit bude také místním klubům, spolkům a k jednorázovým akcím. Součástí kuželny bude rov-něž nezbytné sociální zázemí a šatny. Kuželkářský klub TJ Lokomotiva Žatec v současné době sídlí v objektu u autobusového nádraží, který se však nachází v havarijním stavu. Po vyklizení objektu kuželkářským klubem by mělo dojít k jeho demolici.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video