Cyklojízda finančně pomůže Filipovi z Rané

Lucie Steklá 2021-09-15 19:13:00

Šestnáctiletý chlapec je upoutaný na vozík, rodina pořádá sbírku na koupi speciálně upraveného auta.

Raná, Postoloprty (lus) Spolek Porta Apostolorum svojí činností převážně pomáhá s opravou varhan kostela Nanebevzetí Panny Marie v Postoloprtech. V následujících dnech pomůže ale také Filipovi z Rané, který je odkázán na vozík a jeho rodina potřebuje koupit speciálně upravené auto. ,,Přátelé spolku, chceme vám oznámit, že po letošní Musice Apostolorum a nedělní přidané akci pro milovníky cykloturistiky Tour de Prty uvolníme určitou částku na pomoc Filipovi z Rané,“ uvedl spolek. Obě akce se konají tento víkend.

S šestnáctiletým Filipem Ottou z Rané a je-ho rodinou se život moc nemazlil. Chlapec se narodil předčasně, ve 27. týdnu těhotenství. Tehdy vážil jen 820 gramů a po porodu bojoval o život. Lékaři mu kromě mnoha jiných zdravotních problémů diagnostikovali i dětskou mozkovou obrnu, kvůli níž je stále velmi omezen v pohybu. ,,Chlapec je odkázán na vozík, rodiče k jeho převážení potřebují speciálně upravené auto. Část nákladů na auto poskytne stát formou příspěvku, i tak ale rodina potřebuje sehnat v současnosti ještě přibližně 120 tisíc korun, aby mohla nový vůz pro potřeby handicapovaného chlapce pořídit,“ přibližují přátelé rodiny příběh Filipa.

Šek s příspěvkem, který se vybere na akcích spolku Porta Apostolorum, bude předán na cyklistické akci. Filip je totiž cyklista a za příznivého počasí se Tour de Prty také zúčastní. Poznávací cyklojízda startuje individuálně v neděli 19. září od 9 do 11 hodin od Infocentra Kulturního zařízení města Postoloprty. ,,Při zápisu účastník obdrží popis tras s mapkou a formulář, na který doplní při vyjížďce razítka z kontrolních bodů. Trasa je vedena z Postoloprt po obcích, které patří do správního obvodu města Postoloprty,“ přibližují cyklovyjíždku pořadatelé. ,,Kolik peněz budeme moci uvolnit, bude záležet i na vaší účasti na zmiňovaných akcích. Proto neváhejte a udělejte dobrý skutek. Pobavíte se a zároveň pomůžete.“ Více o akcích najdete na facebooku spolku Porta Apostolorum. Na akci bude možné také za-koupit trička a tílka na podporu Filipa.

Filipova rodina žije v Rané a přátelé z Lounska a okolí se rozhodli zkusit jim pomoci formou vyhlášení veřejné sbírky. Pro pomoc rodině s nákupem auta, do nějž by se Filip díky upravenému nájezdu mohl na vozíku dostat přes zavazadlový prostor, je zřízen transparentní účet u nadace Český mozek. Auto má i zdvihací plošinu a upravenou sedačku. Do běžného auta se Filip nedostane. ,,Pokud byste chtěli Filipovi po-moci v jejich nelehké situaci a k nákupu auta, s nímž by se rodina snadněji dopravovala například k lékařům, můžete jakoukoliv částkou přispět na účet 1110033/5500, variabilní symbol 2120063. Rodina předem každému případnému dárci děkuje.

FOTO: Cyklojízda na podporu Filipa. Účastí na Tour de Prty můžete finančně podpořit šestnáctiletého Filipa z Rané (na snímku uprostřed) upoutaného na vozík, jehož rodina potřebuje koupit speciálně upravené auto. Podpořit ho můžete také nákupem trička či tílka. Mezi aktivní podporovatele Filipa patří také klub Avzo Raná. Jeho zástupci v minulých dnech předali rodině Filipa bezmála 22 tisíc právě z prodeje triček, které má na snímku člen Avzo Raná Josef Czervoniak (vlevo). Foto: archiv klubu


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video