Žatecké pivo se na ,,stupních vítězů" umístilo dvakrát. Tradiční soutěžní degustaci kralovalo Postřižinské pivo

Hedvika Mašková 2021-09-29 10:30:00

I když letos, stejně jako loni, tradiční Dočesná neproběhla, první zářijové dny se neobešly bez každoroční soutěžní degustace piv. Ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. září se v aule Chmelařského institutu v Žatci sešlo celkem 168 degustujících, aby svými mlsnými jazýčky ochutnali a posoudili celkem 88 přihlášených vzorků z jedenácti pivovarů.

Piva se hodnotila v devíti kategoriích, a to světlé výčepní pivo, světlý ležák 11°, světlý ležák premium, tmavé pivo, polotmavé pivo, silné pivo světlé, silné pivo tmavé, silné pivo polotmavé a nealkoholické pivo. Piva z Žateckého pivovaru se umístila na prvních třech příčkách jen dvakrát, a to v kategorii silné pivo tmavé a světlé výčepní pivo.

Mezi nejslabšími pivy zvítězilo pivo Primátor Antonín z náchodského pivovaru Primátor a na druhé příčce se umístila Svijanská Desítka 10% z Pivovaru Svijany, který patří mezi nejstarší pivovary v Česku. Na třetím místě pak skončil domácí Plavčík ze Žateckého pivovaru.

V kategorii světlý ležák 11° bral opět první příčku pivovar Primátor se svým pivem Primátor 11 Ležák. Na druhé pozici se umístily opět Svijany, konkrétně Svijanský Máz 11% a na bronzové příčce skončilo Postřižinské pivo – Jedenáctka z Pivovaru Nymburk.

Mezi světlými ležáky premium zvítězilo pivo Záviš 12% z Měšťanského pivovaru v Poličce, druhý skončil Primátor Premium a třetí pozici bral světlý ležák premium Staročech z Pivovaru Nymburk.

Jako nejlepší tmavé pivo vyhodnotili degustující Primátor Dark, jako druhý jim nejvíce zachutnalo Postřižinské pivo z Nymburku a jako třetí Černovar z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Polotmavým pivům vévodil polotmavý Staročech z Nymburku, druhý skončil řezaný ležák 11% Kunhuta z Měšťanského pivovaru v Poličce a třetí řezaná desítka Bakalář z Tradičního pivovaru v Rakovníku.

Kategorii silné pivo světlé dominoval Pivovar Svijany, jehož pivo se umístilo na první i třetí příčce. Nejchutnější byl Svijanský Kníže 13% a méně chutný Svijanský Baron 15%. Mezi ně se vtěsnalo světlé silné pivo 13% František Bittner z Měšťanského pivovaru v Poličce.

Žatecké pivo se opět prosadilo v kategorii silné pivo tmavé. Pivo Žatec Dark se umístilo na první pozici. Druhá skončila Svijanská Kněžna 13% a třetí Třináctka Tmavá z Pivovaru Rohozec.

U silných polotmavých piv se na stupni vítězů umístilo jako první Postřižinské pivo – Něžný Barbar, druhý Primátor 13 Polotmavé a třetí Tambor Craft Brewery MAY BOCK z Pivovaru TAMBOR/EPOS CZ.

V poslední kategorii nealkoholických piv zvítězil za studena chmelený Bakalář nealko z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Na druhé a třetí pozici se umístila pita z Pivovaru Nymburk, a to Staročech nealko a Postřižinské pivo – Střízlík.

Foto: pexels.com

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video