Žatecké pivo se na ,,stupních vítězů" umístilo dvakrát. Tradiční soutěžní degustaci kralovalo Postřižinské pivo

Hedvika Mašková 2021-09-29 10:30:00

I když letos, stejně jako loni, tradiční Dočesná neproběhla, první zářijové dny se neobešly bez každoroční soutěžní degustace piv. Ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. září se v aule Chmelařského institutu v Žatci sešlo celkem 168 degustujících, aby svými mlsnými jazýčky ochutnali a posoudili celkem 88 přihlášených vzorků z jedenácti pivovarů.

Piva se hodnotila v devíti kategoriích, a to světlé výčepní pivo, světlý ležák 11°, světlý ležák premium, tmavé pivo, polotmavé pivo, silné pivo světlé, silné pivo tmavé, silné pivo polotmavé a nealkoholické pivo. Piva z Žateckého pivovaru se umístila na prvních třech příčkách jen dvakrát, a to v kategorii silné pivo tmavé a světlé výčepní pivo.

Mezi nejslabšími pivy zvítězilo pivo Primátor Antonín z náchodského pivovaru Primátor a na druhé příčce se umístila Svijanská Desítka 10% z Pivovaru Svijany, který patří mezi nejstarší pivovary v Česku. Na třetím místě pak skončil domácí Plavčík ze Žateckého pivovaru.

V kategorii světlý ležák 11° bral opět první příčku pivovar Primátor se svým pivem Primátor 11 Ležák. Na druhé pozici se umístily opět Svijany, konkrétně Svijanský Máz 11% a na bronzové příčce skončilo Postřižinské pivo – Jedenáctka z Pivovaru Nymburk.

Mezi světlými ležáky premium zvítězilo pivo Záviš 12% z Měšťanského pivovaru v Poličce, druhý skončil Primátor Premium a třetí pozici bral světlý ležák premium Staročech z Pivovaru Nymburk.

Jako nejlepší tmavé pivo vyhodnotili degustující Primátor Dark, jako druhý jim nejvíce zachutnalo Postřižinské pivo z Nymburku a jako třetí Černovar z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Polotmavým pivům vévodil polotmavý Staročech z Nymburku, druhý skončil řezaný ležák 11% Kunhuta z Měšťanského pivovaru v Poličce a třetí řezaná desítka Bakalář z Tradičního pivovaru v Rakovníku.

Kategorii silné pivo světlé dominoval Pivovar Svijany, jehož pivo se umístilo na první i třetí příčce. Nejchutnější byl Svijanský Kníže 13% a méně chutný Svijanský Baron 15%. Mezi ně se vtěsnalo světlé silné pivo 13% František Bittner z Měšťanského pivovaru v Poličce.

Žatecké pivo se opět prosadilo v kategorii silné pivo tmavé. Pivo Žatec Dark se umístilo na první pozici. Druhá skončila Svijanská Kněžna 13% a třetí Třináctka Tmavá z Pivovaru Rohozec.

U silných polotmavých piv se na stupni vítězů umístilo jako první Postřižinské pivo – Něžný Barbar, druhý Primátor 13 Polotmavé a třetí Tambor Craft Brewery MAY BOCK z Pivovaru TAMBOR/EPOS CZ.

V poslední kategorii nealkoholických piv zvítězil za studena chmelený Bakalář nealko z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Na druhé a třetí pozici se umístila pita z Pivovaru Nymburk, a to Staročech nealko a Postřižinské pivo – Střízlík.

Foto: pexels.com

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video