Žatecké pivo se na ,,stupních vítězů" umístilo dvakrát. Tradiční soutěžní degustaci kralovalo Postřižinské pivo

Hedvika Mašková 2021-09-29 10:30:00

I když letos, stejně jako loni, tradiční Dočesná neproběhla, první zářijové dny se neobešly bez každoroční soutěžní degustace piv. Ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. září se v aule Chmelařského institutu v Žatci sešlo celkem 168 degustujících, aby svými mlsnými jazýčky ochutnali a posoudili celkem 88 přihlášených vzorků z jedenácti pivovarů.

Piva se hodnotila v devíti kategoriích, a to světlé výčepní pivo, světlý ležák 11°, světlý ležák premium, tmavé pivo, polotmavé pivo, silné pivo světlé, silné pivo tmavé, silné pivo polotmavé a nealkoholické pivo. Piva z Žateckého pivovaru se umístila na prvních třech příčkách jen dvakrát, a to v kategorii silné pivo tmavé a světlé výčepní pivo.

Mezi nejslabšími pivy zvítězilo pivo Primátor Antonín z náchodského pivovaru Primátor a na druhé příčce se umístila Svijanská Desítka 10% z Pivovaru Svijany, který patří mezi nejstarší pivovary v Česku. Na třetím místě pak skončil domácí Plavčík ze Žateckého pivovaru.

V kategorii světlý ležák 11° bral opět první příčku pivovar Primátor se svým pivem Primátor 11 Ležák. Na druhé pozici se umístily opět Svijany, konkrétně Svijanský Máz 11% a na bronzové příčce skončilo Postřižinské pivo – Jedenáctka z Pivovaru Nymburk.

Mezi světlými ležáky premium zvítězilo pivo Záviš 12% z Měšťanského pivovaru v Poličce, druhý skončil Primátor Premium a třetí pozici bral světlý ležák premium Staročech z Pivovaru Nymburk.

Jako nejlepší tmavé pivo vyhodnotili degustující Primátor Dark, jako druhý jim nejvíce zachutnalo Postřižinské pivo z Nymburku a jako třetí Černovar z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Polotmavým pivům vévodil polotmavý Staročech z Nymburku, druhý skončil řezaný ležák 11% Kunhuta z Měšťanského pivovaru v Poličce a třetí řezaná desítka Bakalář z Tradičního pivovaru v Rakovníku.

Kategorii silné pivo světlé dominoval Pivovar Svijany, jehož pivo se umístilo na první i třetí příčce. Nejchutnější byl Svijanský Kníže 13% a méně chutný Svijanský Baron 15%. Mezi ně se vtěsnalo světlé silné pivo 13% František Bittner z Měšťanského pivovaru v Poličce.

Žatecké pivo se opět prosadilo v kategorii silné pivo tmavé. Pivo Žatec Dark se umístilo na první pozici. Druhá skončila Svijanská Kněžna 13% a třetí Třináctka Tmavá z Pivovaru Rohozec.

U silných polotmavých piv se na stupni vítězů umístilo jako první Postřižinské pivo – Něžný Barbar, druhý Primátor 13 Polotmavé a třetí Tambor Craft Brewery MAY BOCK z Pivovaru TAMBOR/EPOS CZ.

V poslední kategorii nealkoholických piv zvítězil za studena chmelený Bakalář nealko z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Na druhé a třetí pozici se umístila pita z Pivovaru Nymburk, a to Staročech nealko a Postřižinské pivo – Střízlík.

Foto: pexels.com

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ AUTOPŘEPRAVNÍKU

Rodinná firma s provozovnou v Kryrech přijme ŘIDIČE AUTOPŘEPRAVNÍKU pro přepravu 8mi vozidel Nabízíme: Výplatu na konci týdne za odevzdanou práci, průměrný měsíční výdělek 55-65 000,- Kč, služební SIM pro neomezené volání s internetem, tablet s navigací, jízdy po EU vč. Švýcarska, VÍKENDY DOMA! Požadujeme: ŘP. sk. C+E, platný profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, zodpovědné a slušné chování. Jen pro vážné zájemce - PO-NE 8:00 - 16:00.
Tel.: 777 808 568


PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video