Páťáci se vydali po stopách chmele

Hedvika Mašková 2021-09-30 10:30:00

Ve škole se ještě nestačili ani rozkoukat a už na ně čekal projektový týden. V něm se žáci pátých ročníků Základní školy Komenského alej v Žatci dozvěděli něco více o komoditě, která je s naším regionem pevně spjatá již po staletí. Jedná se o chmel. Od 6. do 10. září hledali páťáci stopy zeleného zlata v městské památkové rezervaci i v nedalekém Stekníku.

Týden žáci zahájili ve Chmelařském muzeu v Žatci, kde jim byly rozdány pracovní listy a kde se seznámili s programem, který na ně v následujících dnech čeká. V pondělí se ještě vydali do centra města, kde například v interiéru jednoho z objektů bývalých skladů a balíren chmele plnili zajímavé úkoly.

Druhý den páťáci navštívili Chmelařské muzeum, Chrám Chmele a Piva a Klášterní zahradu. Ve středu se pak vydali na výlet, a to do nedalekého Stekníku. Zastavili se u chmelnic se sklizní chmele, u česačky a následně i sušárny chmele. Při návratu zpátky do chmelařského muzea shlédli film o současnosti českého chmelařství a na dvorku si poté vyzkoušeli ruční česání chmele. Při této příležitosti se přímo nabízelo vyhlášení soutěže o nejlépe a nejvíce načesaného chmele.

Čtvrtý a pátý den se žáci přesunuli opět do budovy školy, kde se jako první pustili v týmech do výroby projektových plakátů. Při vytváření čerpali informace ze svých pracovních listů, do kterých si v předchozích dnech zaznamenávali získané poznatky o chmelu. Na konci týdne své plakáty žáci odprezentovali. Porota pak mezi nimi vybrala týmy, kterým udělila Cenu za nejlepší ztvárnění a Speciální cenu za mimořádný počin. Vyhlášeni byli také nejlepší řešitelé úkolů během celého týdne. Od partnerů projektu pak obdržely alespoň malý dárek všechny zúčastněné děti. Objevil se také skřítek HOP, se kterým se třídy, týmy a jednotliví žáci mohli společně vyfotografovat.

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ AUTOPŘEPRAVNÍKU

Rodinná firma s provozovnou v Kryrech přijme ŘIDIČE AUTOPŘEPRAVNÍKU pro přepravu 8mi vozidel Nabízíme: Výplatu na konci týdne za odevzdanou práci, průměrný měsíční výdělek 55-65 000,- Kč, služební SIM pro neomezené volání s internetem, tablet s navigací, jízdy po EU vč. Švýcarska, VÍKENDY DOMA! Požadujeme: ŘP. sk. C+E, platný profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, zodpovědné a slušné chování. Jen pro vážné zájemce - PO-NE 8:00 - 16:00.
Tel.: 777 808 568


PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video