Páťáci se vydali po stopách chmele

Hedvika Mašková 2021-09-30 10:30:00

Ve škole se ještě nestačili ani rozkoukat a už na ně čekal projektový týden. V něm se žáci pátých ročníků Základní školy Komenského alej v Žatci dozvěděli něco více o komoditě, která je s naším regionem pevně spjatá již po staletí. Jedná se o chmel. Od 6. do 10. září hledali páťáci stopy zeleného zlata v městské památkové rezervaci i v nedalekém Stekníku.

Týden žáci zahájili ve Chmelařském muzeu v Žatci, kde jim byly rozdány pracovní listy a kde se seznámili s programem, který na ně v následujících dnech čeká. V pondělí se ještě vydali do centra města, kde například v interiéru jednoho z objektů bývalých skladů a balíren chmele plnili zajímavé úkoly.

Druhý den páťáci navštívili Chmelařské muzeum, Chrám Chmele a Piva a Klášterní zahradu. Ve středu se pak vydali na výlet, a to do nedalekého Stekníku. Zastavili se u chmelnic se sklizní chmele, u česačky a následně i sušárny chmele. Při návratu zpátky do chmelařského muzea shlédli film o současnosti českého chmelařství a na dvorku si poté vyzkoušeli ruční česání chmele. Při této příležitosti se přímo nabízelo vyhlášení soutěže o nejlépe a nejvíce načesaného chmele.

Čtvrtý a pátý den se žáci přesunuli opět do budovy školy, kde se jako první pustili v týmech do výroby projektových plakátů. Při vytváření čerpali informace ze svých pracovních listů, do kterých si v předchozích dnech zaznamenávali získané poznatky o chmelu. Na konci týdne své plakáty žáci odprezentovali. Porota pak mezi nimi vybrala týmy, kterým udělila Cenu za nejlepší ztvárnění a Speciální cenu za mimořádný počin. Vyhlášeni byli také nejlepší řešitelé úkolů během celého týdne. Od partnerů projektu pak obdržely alespoň malý dárek všechny zúčastněné děti. Objevil se také skřítek HOP, se kterým se třídy, týmy a jednotliví žáci mohli společně vyfotografovat.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video