Páťáci se vydali po stopách chmele

Hedvika Mašková 2021-09-30 10:30:00

Ve škole se ještě nestačili ani rozkoukat a už na ně čekal projektový týden. V něm se žáci pátých ročníků Základní školy Komenského alej v Žatci dozvěděli něco více o komoditě, která je s naším regionem pevně spjatá již po staletí. Jedná se o chmel. Od 6. do 10. září hledali páťáci stopy zeleného zlata v městské památkové rezervaci i v nedalekém Stekníku.

Týden žáci zahájili ve Chmelařském muzeu v Žatci, kde jim byly rozdány pracovní listy a kde se seznámili s programem, který na ně v následujících dnech čeká. V pondělí se ještě vydali do centra města, kde například v interiéru jednoho z objektů bývalých skladů a balíren chmele plnili zajímavé úkoly.

Druhý den páťáci navštívili Chmelařské muzeum, Chrám Chmele a Piva a Klášterní zahradu. Ve středu se pak vydali na výlet, a to do nedalekého Stekníku. Zastavili se u chmelnic se sklizní chmele, u česačky a následně i sušárny chmele. Při návratu zpátky do chmelařského muzea shlédli film o současnosti českého chmelařství a na dvorku si poté vyzkoušeli ruční česání chmele. Při této příležitosti se přímo nabízelo vyhlášení soutěže o nejlépe a nejvíce načesaného chmele.

Čtvrtý a pátý den se žáci přesunuli opět do budovy školy, kde se jako první pustili v týmech do výroby projektových plakátů. Při vytváření čerpali informace ze svých pracovních listů, do kterých si v předchozích dnech zaznamenávali získané poznatky o chmelu. Na konci týdne své plakáty žáci odprezentovali. Porota pak mezi nimi vybrala týmy, kterým udělila Cenu za nejlepší ztvárnění a Speciální cenu za mimořádný počin. Vyhlášeni byli také nejlepší řešitelé úkolů během celého týdne. Od partnerů projektu pak obdržely alespoň malý dárek všechny zúčastněné děti. Objevil se také skřítek HOP, se kterým se třídy, týmy a jednotliví žáci mohli společně vyfotografovat.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video