Kam za kulturou a zábavou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2021-09-24 00:55:00

Africké trhy v Lounech, Maštal vaří v Žatci, středověká oslava sklizně v Březně, Skupická traktoriáda, otevření nového hřiště ve Stebně, poslední podzimní piknik na Pátku, pohádka v žateckém divadle, dvojkoncert rockových kapel v Postoloprtech - je tu poslední zářijový víkend a sváteční úterý - sv. Václava.

ŽATECKO

PÁTEK 24. ZÁŘÍ

Nám. Svobody Žatec: Restaurace Maštal vaří v Žatci. Od 11 do 20 hod.

Klášterní zahrada Žatec: Den pěstounství. Od 15 do 18 hod.

Club Devítka Žatec: Autorské čtení Lucii Melicharové z Chomutova, autorky čtyř knih. Poslední kniha má název TERAPIE VÍNEM. Terapii budete moc podstupovat už během čtení, kdy bude občerstvení zajišťovat kavárna Ramon Cafè. Od 18 hod.

Digitální kino Žatec: Dračí země. V 17:30 hod.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Ve 20 hod.

SOBOTA 25. ZÁŘÍ

Stekník: Fakt Dočesná - skákací hrad, kolotoč, občerstvení, František Nedvěd ml. (14-15 h), Cimbálová muzika Alexandra Vrábela (15:30-16:30 h), Jakub Machulda (17-18 h), Jaromír Adamec (18:30 - 19:30), kapela Sortiment (20-23 h). Od 14 hod. 

Club Devítka Žatec: ŽATECKÝ BAZAR v podloubí - Máte přebytky ze zahrádky a chcete je prodat? Máte doma věci, které už nepoužíváte a chcete je poslat dál.....prodat, vyměnit, darovat? Jste drobný lokální prodejce vlastních výrobků? Rezervace míst na emailu club9zatec@gmail.com. Bazar bude v podloubí tzn. nebude na účastníky pršet ani pražit, kdyby náhodou. Od 10 do 13 hod.

Klášterní zahrada Žatec: Den českého piva – zahrají domácí kapely: OGEE a Miňďa Band. Od 14 do 19 hod.

Digitální kino Žatec: Marco. V 17:30 hod.

Vejdi do prázdna. Ve 20 hod.

NEDĚLE 26. ZÁŘÍ

Zimoviště ptactva Žatec, hráz rybníka v Kněžicích: Festival ptactva. Od 6:30 do 12 hod.

Žatec, městský park: Cyklo závod Žatecký cyklista. Od 9 do 15 hod.

Žatec, evangelický kostel: Bohoslužba – každou neděli. Od 11 hod.

Městské divadlo Žatec: Velká dobrodružství malého brouka - pohádka pro děti. Od 15 hod.

Digitální kino Žatec: Jan Werich: Když už člověk jednou je… Ve 20 hod.

ÚTERÝ 28. ZÁŘÍ

Žatec, nám. Svobody a radnice: Žatec Svatováclavský. Od 10 do 17 hod.

Zámek Stekník: Svátek sv. Václava na zámku Stekník - v den svátku české státnosti a sv. Václava budou návštěvníci, v rámci prohlídky interiérů, seznámeni také s příběhem našeho zemského patrona. V prostoru zámecké kaple se nachází jeho vyobrazení na velkém barokním plátně od významného malíře Ignáce Raaba (1715 -1787). 

LOUNSKO

PÁTEK 24. ZÁŘÍ

KD Zastávka Louny: Taneční kurzy pro mládež. Od 17 a 20 hod.

Kino Peruc: CHYBY – Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Romantické drama. Od 20 hod.

SOBOTA 25. ZÁŘÍ

Zámecká zahrada Postoloprty: The Silver Spoons a Míchačky betonu – dvojkoncert vynikajících pražských rockových kapel. Od 18 hod.

Archeoskanzen Březno u Loun: Kvaš – středověká oslava sklizně, podzimní rovnodennost, archeologické experimenty. Od 10 do 17 hod.

Mírové náměstí Louny: Farmářské a africké trhy. Od 8 do 12 hod.

Vrchlického divadlo Louny:

SETKÁNÍ SPOLKU RODÁKŮ A PŘÁTEL MĚSTA LOUN A OKOLÍ – Od 11 hod. v kavárně. 

NEJEN SATURNIN DĚKUJE - Poděkování Města Louny lékařům, zdravotnickým a sociálním pracovníkům, dobrovolníkům a všem ostatním za pomoc při zvládání pandemie. Součástí poděkování je divadelní představení Saturnin v podání lounských ochotníků. Od 17 hod.

Skupice u Postoloprt: VII. Skupická traktoriáda - 8:00 - 10:00 - registrace a poučení závodníků, 10:00 - spanilá jízda po Skupicích, 10:45 - zahájení závodu. Startovné 150 Kč. Od 8 hod.

Zámecká zahrada Peruc: Vyprávění Patroni země České. Od 10.30, 12, 13.30, 15 a 16.30 hod.

Zámek Pátek: Poslední podzimní piknik – ukázky vaření piva středověkou metodou, zasazení pátecké lípy, posezení v zahradě, hry, minisoutěže, taneční zábava s kapelou U-73 Jardy Tomka (rock). Od 10 hod.

Kostel sv. Bartoloměje Smolnice: Koncert Kateřiny Englichové (harfa) a dua Jany a Ondřeje Lébrových (housle). Od 16 hod.

Zimní stadion Louny: Veřejné bruslení. Od 16:30 do 18 hod.

NEDĚLE 26. ZÁŘÍ

Mírové náměstí Louny: Lounský food festival – tradiční i netradiční gastronomie. Od 10 do 21 hod.

KD Zastávka Louny: Zahájení sezony s Lounskou třináctkou. Od 14 hod.

Zámecká zahrada Peruc: Vyprávění Patroni země České. Od 10.30, 12, 13.30, 15 a 16.30 hod.

Zimní stadion Louny: Veřejné bruslení. Od 14 do 15:30 hod.

ÚTERÝ 28. ZÁŘÍ

Zimní stadion Louny: Veřejné bruslení. Od 14 do 15:30 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 24. ZÁŘÍ

Masarykovo nám. Podbořany: Páteční trhy. Od 7 do 17 hod.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Mše svatá. V 18 hod.

Kino Podbořany: CESTA DOMŮ - Cesta domů vede tam, odkud jsme vzešli. Snímek navazuje na Cestu z města a Cestu do lesa. V 19:30 hod.

Obecní kino Blšany: Matky - komedie. Vstup 25 Kč. Od 18:30 hod.

SOBOTA 25. ZÁŘÍ

Stebno, náves u kostela: Otevření dětského hřiště ve Stebně – pro děti i dospělé zahraje kapela Votázník, jste zváni na přátelské posezení spojené s prezentací studie obnovy obce Stebno. Občerstvení zajištěno. Od 14 hod.

NEDĚLE 26. ZÁŘÍ

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Mše svatá - v 9 a 10:30 hod.

Kostel Blšany: Poutní mše svatá Sv. Michaela Archanděla - po mši sv. agape na faře. Od 11 hod.

ÚTERÝ 28. ZÁŘÍ

Kostel Krásný Dvůr: Poutní mše svatá - Sv. Václava. V 11 hod.

Kostel Nové Sedlo: Mše sv. - Sv. Václava. Ve 13 hod.

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Bohoslužba ke Dni české státnosti - vysluhovat Večeři Páně a Slovo bude mít bratr farář PhDr. Jan Krško. Od 16 hod.

Zámek Krásný Dvůr: KONCERT PĚVECKÉHO SBORU EGERIA - sváteční koncert sboru Egeria při ZUŠ Podbořany ke Dni české státnosti, ve Velkém sále státního zámku. Vstupné 80 Kč. V 17 hodin.

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ AUTOPŘEPRAVNÍKU

Rodinná firma s provozovnou v Kryrech přijme ŘIDIČE AUTOPŘEPRAVNÍKU pro přepravu 8mi vozidel Nabízíme: Výplatu na konci týdne za odevzdanou práci, průměrný měsíční výdělek 55-65 000,- Kč, služební SIM pro neomezené volání s internetem, tablet s navigací, jízdy po EU vč. Švýcarska, VÍKENDY DOMA! Požadujeme: ŘP. sk. C+E, platný profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, zodpovědné a slušné chování. Jen pro vážné zájemce - PO-NE 8:00 - 16:00.
Tel.: 777 808 568


PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video