Čítanka pro volyňské Čechy přírůstkem školních knihoven

Lucie Steklá 2021-09-29 10:00:00

Zajímavý a přínosný knižní dar věnovalo městu Louny Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel.

Dvoujazyčnou čítanku na setkání s lounskými místostarosty donesly předsedkyně Dagmar Martinkováa její zástupkyně pro náš region Zuzana Rychnovská. Obě při setkání nastínily možné směry spolupráce včetně konání výstav a přednášek. ,,Vzhledem k tomu, že dnes žije v České republice minimálně čtvrt milionu potomků volyňských Čechů a řada z nich zapustila natrvalo kořeny i na Lounsku, mělo jednání na lounské radnici své opodstatnění,“ zaznělo z radnice.

Obsáhlá dvoujazyčná publikace si klade za cíl oslovit zvláště mladou generaci a přiblížit jí co nejsrozumitelnějším způsobem osudy volyňských Čechů, ovšem zcela jistě zaujme i starší generace, které neměly příležitost vyslechnout vyprávění svých předků či spoluobčanů. ,,Čítanka (nejen) pro volyňské Čechy“, se stane prvním přírůstkem do školních knihoven všech pěti lounských základních škol tohoto školního roku.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video