Tuchořická škola oslavila 100 let od svého založení

Hedvika Mašková 2021-10-08 14:00:00

Základní škola v Tuchořicích oslavila v polovině minulého měsíce sté výročí své existence. Od 13. do 17. září probíhala v budově školy výstava ke 100 letům jejího fungování, kterou navštívili rovněž tamější obyvatelé a absolventi školy. Bohatý program byl během týdne připraven také pro rodiče a nynější žáky. V úterý například proběhla pro čtvrťáky a páťáky výuka čtenářské gramotnosti spojená se zajímavým soutěžním kvízem. Středa patřila prvňáčkům a jejich rodičům, kdy byla výuka zaměřená na týmovou spolupráci. Ve čtvrtek pak měla paní učitelka připravenou výuku pro žáky a rodiče druhého a třetího ročníku s tématem enviromentální výuky.

Oslavy 100. výročí tuchořické školy vyvrcholily v pátek 17. září, kdy byla škola otevřena až do osmnácti hodin. Součástí velkolepých oslav byl křest kalendáře a almanachu vydaného právě ke stem letům školy. Křtu se ujal Z. Lehman, vnuk prvního ředitele školy Jaroslava Plačka. Z rukou starosty Tuchořic Ladislava Kubisky převzala současná ředitelka Ivana Zilcherová stavební plány školy z roku 1925. Během slavnosti nechybělo vystoupení žáků.

Oslavy školního jubilea si nenechali ujít ani významní hosté, jako například bývalý ředitel Pavel Dovala, který byl do své funkce jmenován roku 1969, před tím působil jako ředitel školy v Bezděkově. Na fotografii si s ředitelkou I. Zilcherovou potřásá rukou nejstarší absolvent školy, který se slavnosti účastnil, pan Rudolf Stambrecht.

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ AUTOPŘEPRAVNÍKU

Rodinná firma s provozovnou v Kryrech přijme ŘIDIČE AUTOPŘEPRAVNÍKU pro přepravu 8mi vozidel Nabízíme: Výplatu na konci týdne za odevzdanou práci, průměrný měsíční výdělek 55-65 000,- Kč, služební SIM pro neomezené volání s internetem, tablet s navigací, jízdy po EU vč. Švýcarska, VÍKENDY DOMA! Požadujeme: ŘP. sk. C+E, platný profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, zodpovědné a slušné chování. Jen pro vážné zájemce - PO-NE 8:00 - 16:00.
Tel.: 777 808 568


PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video