Žáci ZUŠ Postoloprty uspěli v mezinárodní soutěži

Lucie Steklá 2021-10-08 08:00:00

Letošní již 49. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy ovládli roboti a Čapek. Tématem bylo ,,ROBOT a umělá inteligence“ a mezi více než jedenácti tisíci pracemi ze 72 zemí uspěli žáci Základní umělecké školy Postoloprty. Získali šest čestných uznání a dvě medaile.

Ač byl celý rok ovlivněný epidemií covidu a nastavenými opatřeními, žáci ZUŠky se nevzdali a pilně pracovali. ,,Tvorba, konzultace, samostatná práce v domácím prostředí, to vše bylo komplikované. Měli jsme problémy vše zvládnout a odevzdat. Termíny se měnily i u poroty, a tak jsme se výsledky dozvěděli až ke konci školního roku,“ uvedly za školu Miroslava Folberová a Alena Gruntová. V dopise, který škole oznamoval velice potěšující výsledky, stálo: ,,Mimořádným komplikacím letos čelili všichni účastníci, jejich rodiče a pedagogové. Velké uznání patří všem, kteří se do zpracování letošního tématu s nadšením pustili, i těm, kteří jim poskytli zázemí a výtvarné vedení. Díky Vám se i v letošním roce daří udržovat jedinečnou a krásnou tradici dětské výtvarné výstavy.“

Na letošní titulní stranu katalogu a plakát, který tento ročník provází, byla použita práce žákyně postoloprtské ZUŠky Karolíny Folberové. V soutěži uspělo hned několik žáků, za grafické práce získali čestná uznání Kateřina Kratochvílová, Jana Machynová, Ella Řeháčková, za kombinovanou techniku uznání obdržely slečny Karolína Hlaváčová a Bára Kaderková, za výtvarné objekty Vanesa Michajlova. Medaili za výtvarné objekty převzaly slečny Karolína Folberová a Ivana Petřivalská.

,,Oceněným žákům velmi gratulujeme a všem dětem, které se ať už v rámci výuky, konzultací nebo vlastní domácí tvorbou podílely na zpracování tématu, moc děkujeme. Děkujeme také jejich rodičům za velkou podporu. Není nutné vyhrát, ale zúčastnit se a nést si v sobě myšlenku, že vaše tvorba uctívá památku těch, kterým nebylo přáno,“ uvedly učitelky ZUŠky. Pozvání na předávání cen využily učitelky také pro žáky, kteří tvořili a získali čestná uznání. ,,Vyrazili jsme nadšeni do Lidic. Počasí bylo výborné, akce pro děti ve stylu umělých inteligencí, dronů a robotů také. Předávání medailí se neslo v duchu uznání tvůrčího ducha všech dětí,“ přiblížily zážitky z předávání.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstava je v Lidické galerii k vidění až do 31. ledna 2022.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video