Svolali brigádu a proklestili zaniklou cestu

Alla Želinská 2021-10-19 18:48:00

Členové spolku Společenstvo pro památky Podbořanska spolu s dalšími dobrovolníky, které svolali, mají za sebou úspěšnou sobotní brigádu na zaniklé cestě, která v minulosti spojovala obce Očihov a Vroutek. Na křížení cest potom bylo možné dojít nebo dojet také do Kryr a do Valova.

„Brigáda byla úspěšná hned ze dvou důvodů. Zaprvé vyšlo počasí, což je vždy vabank. Zadruhé se podařilo pro lidi posekat a proklestit bezmála 1000 metrů cesty. Za to patří ohromný dík všem, kdo se rozhodli přijít,“ uvedl za organizátory Petr Menzl.

Do akce spolek zapojil nejen občany obce Očihov, ale přišli také lidé z Podbořan nebo Kryr. „Respektovali jsme trasu původní cesty a pozemky v majetku obce Očihov. Doufáme, že cesta bude již teď hojně využívána k procházkám a jednou dojde k jejímu plnému znovuobnovení,“ dodal Petr.

Členové spolku navíc v minulých dnech v započaté práci pokračovali a obnovili další cca jeden kilometr cesty. „Cílem je dosáhnout křížení s cyklostezkou Podbořany - Kryry, aby se nikdo z nás nemusel na cestě otáčet. Naopak, snažíme se znovu propojit sousední obce pro tolik potřebné pěší a cyklo spojení,“ říkají členové spolku. Vybízí i další dobrovolníky, aby využili volné chvíle k procházce a znovu oživili tuto krásnou cestu. Třeba o víkendu.

Organizovanou akci chtějí zopakovat ještě na jaře a pokusit se obnovit další úseky této cesty, které budou zase sloužit k propojení obcí, a to především pro pěší a kola. Tak tedy znovu na jaře!

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video