Trať do Libochovic: nové mosty i vlakové soupravy

Lucie Steklá 2021-10-26 12:38:48

Znovuotevření tratě s novými mosty u Koštic umožnilo nasazení modernějších nízkopodlažních motorových vozů Stadler RS1.

Koštice (lus) Na trati z Loun do Libochovic po třech měsících výluky už zase jezdí vlaky. Zatěžovací zkoušky nových mostů na tom-to úseku tratě U11 z Postoloprt do České Lípy byly úspěšné, nic proto nebránilo návratu vlaků. Po trati navíc jezdí od minulého týdne nové vlakové soupravy.

Zatěžovací zkoušky obou rekonstruovaných mostů přes řeku Ohři a inundační území u Koštic na trati Louny – Libochovice proběhly v sobotu 18. září, provoz na trati byl obnoven ve čtvrtek 23. září.

,,Provoz byl na trati zastaven od 15. června. Důvodem výluky byla výměna mostů přes Ohři a její zátopové území. Správa železnic k zakázce za 182 milionů korun přistoupila jen rok a půl poté, co trať prošla rozsáhlou revitalizací. Na mosty ale tehdy nedošlo,“ vysvětlili zástupci Správy železnic. Původní mosty byly ve špatném stavu, proto Správa železnic rozhodla o jejich výměně. Nové mosty jsou oproti původním navrženy s průběžným kolejovým ložem, které umožní zřídit bezstykovou kolej.

Od poloviny června vlaky nahradily v úseku Louny – Libochovice autobusy. Ústecký kraj se v tomto případě rozhodl k netradičnímu řešení v náhradní autobusové dopravě. Aby zamezil prodloužení jízdních dob při cestě po silnici, nahrazoval každý vlak dvěma autobusy s různými trasami. Jedna trasa se zastávkových autobusem obsloužila obce na pravém břehu Ohře, současně vyjela i druhá, ,,rychlíková“ linka, která jela po levé straně Ohře a obsloužila obec Koštice.

Nyní po modernizaci se na trať navíc vypravily nové soupravy. V celé délce linky z Postoloprt až do České Lípy, včetně otevřeného úseku Louny – Libochovice, začaly v minulých dnech České dráhy nasazovat motorové vozy Stadler RS1, které loni zakoupily v Německu. Doposud se s novými RegioSpidery setkávali cestující na lince U11 jen v úseku z Postoloprt do Loun. ,,Nové soupravy nabízejí modernější a uživatelsky příjemnější prostor a díky své nízkopodlažnosti umožňují lepší přístup cestujícím se zdravotním handicapem, s kočárky a jízdními koly. Podvozkový pojezd vozidla navíc lépe absorbuje nerovnosti kolejiště a tím zásadně zlepšuje jízdní komfort,“ popisuje náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Jiří Ješeta.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video