Na ,,Macerce“ si dali dostaveníčko parašutisté

Hedvika Mašková 2021-10-29 12:09:00

Na žateckém letišti ,,Macerka“ si dali uplynulou sobotu dostaveníčko parašutisté, aby tak zakončili letošní sezónu.

,,Výsadek parašutistů i školení pro nováčky řídil Pavel Blahout z Letiště Plzeň – Líně. Svůj první seskok okusil bývalý předseda Klubu Letecké amatérské asociace CS v Žatci, která na Macerce sídlí, pilot Pavel Lenkvík. Díky krásnému, teplému a sluncem prosvícenému počasí okusil volnost tohoto sportu, ke kterému ho přivedl kamarád, pilot a hlavně duší parašutista Jarda Penkrt (Drápalík),“ sdělil současný předseda žateckého leteckého klubu Jiří Kettner.

Parašutisty vyvážel do výšin letoun Antonov An-2 známý pod přezdívkou ,,Andula“. Jedním z pilotů dvojčlenné posádky byl rovněž člen Klubu Letecké amatérské asociace CS v Žatci Josef Roub, zvaný Pérko. ,,Den se vydařil a všichni účastníci byli nadmíru spokojeni,“ podotkl na závěr Jiří Kettner.

Na fotografii zleva Jiří Balek, Martin Toman, Pavel Lenkvík a Jiří Tomšů.    

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video