FOTOGALERIE: Víme, jaký strom bude letos na náměstí v Podbořanech

Alla Želinská 2021-11-13 12:03:00

Novinkou je vánoční výzdoba koupaliště, kde se připravuje ledová plocha pro bruslení.

Vánoční výzdoba města Podbořan a městských častí se v těchto dnech „nabírá obrátky“. Od minulého týdne se instalují světelné vločky, hvězdy, andělé, zvonečky na stožáry ve městě i v přidružených obcích. Celkem pracovníci firmy Kamila Srkala tam instalovali přes sedmdesát ozdob na stožáry veřejného osvětlení. „Výzdoba byla rozšířena i na koupaliště Podbořany, kde se připravuje ledová plocha pro bruslení. Dnes jsme instalovali nad hlavní komunikací 7 kusů převěsů. Rozsvícení vánoční výzdoby plánujeme na poslední týden v listopadu,“ řekl nám ve čtvrtek 11. listopadu Kamil Srkal.

V příštím týdnu jeho zaměstnanci nazdobí vánoční strom v Hlubanech, Valově a Buškovicích. Vánoční strom v Podbořanech instalují služby města příští sobotu 20. listopadu. Následně v pondělí 22. nebo úterý 23. listopadu se bude zdobit. Po loňské kritice vzhledu nazdobeného vánočního stromu se město a firma K. Srkala, která za to odpovídá, se poučily a podle jeho slov, strom by měl být již v novém provedení. Přibudou nové ozdoby, které byly zakoupeny, pracovníci na jejich instalaci si dají záležet.

A kterýže to strom bude letos zdobit hlavní náměstí Podbořan? Roste za Bistrem U Radnice Jany Skleničkové v ulici Dukelské 2. „Měli jsme vyhlídnutý ještě jeden, ale nedostali jsme souhlas, takže byl vybrán tento, doporučili ho i hasiči, kteří ho pokácejí a přivezou na náměstí,“ dodal Srkal.

Vánoční stromy firma zdobí velkou 15 metrovou plošinou. Na podbořanský strom loni přišlo asi 6 cca 30metrových řetězů a ozdoba na vršku. Celé zdobení trvalo asi 3 hodiny. V Hlubanech se zdobí živý strom, na který přijde asi 6 řetězů cca 20 m a vánoční ozdoba na vršku. Rozsvítí se zároveň s veřejným osvětlením. Také v Buškovicích je živý stromek, vysoký pouze 2 metry. Na ten stačí jeden 10 metrový řetěz. I tento strom svítí současně s veřejným osvětlením.

Rozsvícení vánočního stromu a zahájení Adventu v Podbořanech je plánováno na poslední listopadovou, první adventní, neděli 28. 11.

Veškeré vánoční osvětlení bude do Tří králů, po tomto termínu se začne demontovat. V současné době mají v katastru města asi 80 ozdob na lampách, 15 převěsů a čtyři vánoční stromy.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video
Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video