FOTOGALERIE: Víme, jaký strom bude letos na náměstí v Podbořanech

Alla Želinská 2021-11-13 12:03:00

Novinkou je vánoční výzdoba koupaliště, kde se připravuje ledová plocha pro bruslení.

Vánoční výzdoba města Podbořan a městských častí se v těchto dnech „nabírá obrátky“. Od minulého týdne se instalují světelné vločky, hvězdy, andělé, zvonečky na stožáry ve městě i v přidružených obcích. Celkem pracovníci firmy Kamila Srkala tam instalovali přes sedmdesát ozdob na stožáry veřejného osvětlení. „Výzdoba byla rozšířena i na koupaliště Podbořany, kde se připravuje ledová plocha pro bruslení. Dnes jsme instalovali nad hlavní komunikací 7 kusů převěsů. Rozsvícení vánoční výzdoby plánujeme na poslední týden v listopadu,“ řekl nám ve čtvrtek 11. listopadu Kamil Srkal.

V příštím týdnu jeho zaměstnanci nazdobí vánoční strom v Hlubanech, Valově a Buškovicích. Vánoční strom v Podbořanech instalují služby města příští sobotu 20. listopadu. Následně v pondělí 22. nebo úterý 23. listopadu se bude zdobit. Po loňské kritice vzhledu nazdobeného vánočního stromu se město a firma K. Srkala, která za to odpovídá, se poučily a podle jeho slov, strom by měl být již v novém provedení. Přibudou nové ozdoby, které byly zakoupeny, pracovníci na jejich instalaci si dají záležet.

A kterýže to strom bude letos zdobit hlavní náměstí Podbořan? Roste za Bistrem U Radnice Jany Skleničkové v ulici Dukelské 2. „Měli jsme vyhlídnutý ještě jeden, ale nedostali jsme souhlas, takže byl vybrán tento, doporučili ho i hasiči, kteří ho pokácejí a přivezou na náměstí,“ dodal Srkal.

Vánoční stromy firma zdobí velkou 15 metrovou plošinou. Na podbořanský strom loni přišlo asi 6 cca 30metrových řetězů a ozdoba na vršku. Celé zdobení trvalo asi 3 hodiny. V Hlubanech se zdobí živý strom, na který přijde asi 6 řetězů cca 20 m a vánoční ozdoba na vršku. Rozsvítí se zároveň s veřejným osvětlením. Také v Buškovicích je živý stromek, vysoký pouze 2 metry. Na ten stačí jeden 10 metrový řetěz. I tento strom svítí současně s veřejným osvětlením.

Rozsvícení vánočního stromu a zahájení Adventu v Podbořanech je plánováno na poslední listopadovou, první adventní, neděli 28. 11.

Veškeré vánoční osvětlení bude do Tří králů, po tomto termínu se začne demontovat. V současné době mají v katastru města asi 80 ozdob na lampách, 15 převěsů a čtyři vánoční stromy.

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video