Podbořany obnovují očkovací místo

Alla Želinská 2021-11-16 00:50:00

O Vánoce v pohodě byl velký zájem. Bez registrace se přišlo naočkovat 150 lidí. Testovací místo ukončilo provoz, očkovací se opět rozjede.

Zdravotníci z Českého červeného kříže (ČČK) v pátek 5. listopadu rozložili své stanoviště v prostorách kulturního domu na Masarykově náměstí v Podbořanech. Akci, pořádanou ve spolupráci s městem Podbořany, nazvali Vánoce v pohodě a nabídli mnoha zájemcům nejen očkování proti covidu, ale také například změření krevního tlaku, cukru, saturace kyslíkem - vše zdarma. Mezi prvními zájemci o toto měření byla např. Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního oboru MÚ Podbořany. "Celkem pravidelně mi měří tlak v rámci ambulantních kontrol u doktora. Vyšetření hodnot cukru bylo pro mne nové," sdělila nám. Také místostarosta Karel Honzl si nenechal možnost změřit si krevní tlak, cukr i saturaci. Vše měli v normě.

Název Vánoce v pohodě odkazuje na to, že pokud se lidé nechají nyní očkovat, mohou prožít vánoční svátky se svými blízkými v klidu a bez obav z případného těžkého průběhu nemoci po nákaze koronavirem. Zdravotníci nabízeli lidem očkování (ve formě jednodávkové vakcíny nebo i tzv. třetí dávky) a další služby od 12 do 15 hodin. Dlouhá fronta na očkování se začala tvořit již dopoledne. Během tří hodin bylo naočkováno cca 150 lidí.

Zatímco 8. listopadu byl ukončen provoz testovacího místa na Covid-19 na Masarykově náměstí, od 18. listopadu ve městě bude opět otevřeno očkovací centrum, na stejném místě jako předtím – v prostorách Domova pro seniory v Nádražní ulici. Na začátku se bude očkovat pouze každý čtvrtek a pátek od 7:30 do 13:30 hodin. Pokud by byl velký zájem o očkování, bude se očkovat i další dny v týdnu. Zájemci se musí zaregistrovat přes rezervační systém ZDE.

"Při registraci si můžete rovnou zvolit OČKOVACÍ CENTRUM v Podbořanech. V případě potřeby se můžete obrátit přímo na očkovací centrum na tel. 773 302 867 nebo 773 302 868, kde vám pomohou s registrací nebo přímo domluví termín očkování,“ uvedla Zuzana Marcelly s tím, že denioři mohou využít možnosti pomoci s registrací do centrálního registračního systému ohledně očkování proti COVID - 19 přes terénní soc. pracovnice odboru - Janu Rottovou a Petru Vaňkovou. 

Provozovatel očkovacího centra bude i nadále MUDr. Jacques Nabbout. 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video