Studenti ,,se hodili do gala“

Lucie Steklá 2021-11-17 23:16:00

Jak by řekl Barney Stinson: ,,nahoď oblek“. A tak se také stalo. Studenti Obchodní akademie a Střední odborné školy gen. F. Fajtla v Lounech se zapojili do mezinárodního dne a celorepublikové akce Suit-up day.

 Jejich úkolem bylo přijít ve společenském oděvu a sejít se na společném fotografování. Tuto výzvu studenti pojali ve velkém – kromě pánských obleků, vestiček a lakovaných bot se u dam objevily kromě běžných šatů a sukní i šaty plesové, některé slečny si daly velmi záležet i na svém účesu. Nebyla to výzva jen pro budoucí maturanty, ale ve velkém se zapojili i studenti učňovských oborů. Na obou budovách byli studenti velmi spokojeni a navzájem se dokonce obdivovali. Zároveň byli vyzváni, ať nezapomínají i na společenské chování a bonton. Tuto akci budeme pro velký úspěch za rok určitě opakovat,“ řekla učitelka Petra Karfíková.
Suit-up day, neboli mezinárodní den oblékání vznikl na počest lásky Barneyho Stinsona, kterého hraje Neil Patrick Harris, k oblekům v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Seriál běžela na americké CBS v letech 2005 až 2014, v posledních letech také na českých televizích stanicích. Barney Stinson nejenže vždy nosil oblek, ale ,,nahoď oblek“ byla jedna z jeho nejčastějších frází. Fanouškové seriálu byl vyhlášen 13. října 2010. Od té doby je každého roku Mezinárodní den oblékání. Více než 700 tisíc lidí po celém světě se na facebooku zavázalo nosit v ten den obleky. A stejně jako Stinson v tento den lidé nosí obleky, kamkoli jdou. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video