Louny mají vánoční strom z Černčic. Rozsvícení proběhne bez programu

Lucie Steklá 2021-11-24 13:02:00

Jednání krizového štábu ORP Louny se uskutečnilo v pondělí. Na něm bylo doporučeno všem pořadatelům omezit konání veřejně přístupných akcí tak, aby nedocházelo k většímu shlukování osob na jednom místě.

Pro město Louny to znamená, že rozsvícení vánočního stromu proběhne tuto neděli 28. listopadu, ovšem bez kulturního programu. Trhy se uskuteční. ,,Na jednání rady města jsme rozhodli o tom, že trhy budou, ale zrušíme program. Vánoční trhy se mohou uskutečnit při dodržování hygienických opatření. A současně je možné se objednat na noční výstup na věž, který bude probíhat v malých skupinkách opět s dodržením všech pravidel,“ uvedl lounský starosta Pavel Janda.

Vánoční strom - smrk pichlavý - na lounské Mírové náměstí dorazil v úterý 23. listopadu z Černčic, kde dorostl do výšky patnácti metrů. 

Program během rozsvěcení Louny zrušily podobně jako řada jiných měst v kraji i republice. ,,Při rozhodování převládla společenská odpovědnost a zdravotní důvody nad ekonomickými a dalšími aspekty. Svou roli hrálo také to, že se nám začal rozpadat program složený mj. z vystoupení našich škol a školek,“ vysvětlil P. Janda.

Letošní rozsvícení můžete také shlédnout z věže chrámu sv. Mikuláše. Na mimořádné výstupy na věž je třeba se předem přihlásit v Infocentru Louny.


Pro upřesnění informací, které začátkem týdny vypluly napovrch, vydalo své vyjádření také Infocentrum Louny, které rozsvícení pořádá. ,,Vlivem epidemiologických opatření a s ohledem na doporučení Krizového štábu Ústeckého kraje a rozhodnutí Krizového štábu obce s rozšířenou působností. 28.11.proběhnou ADVENTNÍ TRHY NA MÍROVÉM NÁMĚSTÍ, dojde k rozsvícení vánočního stromu, který bude dnes instalován a v následujících dnech nazdoben, prozatím se mohou uskutečnit oba ZVLÁŠTNÍ VÝSTUPY NA VĚŽ (místa ještě zbývají, více informací u nás v Infocentru), uskuteční se také trhy v Jakoubkově ulici a Dovalte na Vale. Nelze uskutečnit plánovaný tříhodinový kulturní program na pódiu, tedy vystoupení mateřských a základních škol, zájmových spolků, ani Jitky Asterové, Petry Peterové a Bořka Slezáčka. Kulturní programy a vystoupení jsou rušena plošně, i v ostatních městech, včetně hlavního města a Staroměstského náměstí, nejedná se v případě města o nic mimořádného," uvedlo Infocentrum. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video