Louny mají vánoční strom z Černčic. Rozsvícení proběhne bez programu

Lucie Steklá 2021-11-24 13:02:00

Jednání krizového štábu ORP Louny se uskutečnilo v pondělí. Na něm bylo doporučeno všem pořadatelům omezit konání veřejně přístupných akcí tak, aby nedocházelo k většímu shlukování osob na jednom místě.

Pro město Louny to znamená, že rozsvícení vánočního stromu proběhne tuto neděli 28. listopadu, ovšem bez kulturního programu. Trhy se uskuteční. ,,Na jednání rady města jsme rozhodli o tom, že trhy budou, ale zrušíme program. Vánoční trhy se mohou uskutečnit při dodržování hygienických opatření. A současně je možné se objednat na noční výstup na věž, který bude probíhat v malých skupinkách opět s dodržením všech pravidel,“ uvedl lounský starosta Pavel Janda.

Vánoční strom - smrk pichlavý - na lounské Mírové náměstí dorazil v úterý 23. listopadu z Černčic, kde dorostl do výšky patnácti metrů. 

Program během rozsvěcení Louny zrušily podobně jako řada jiných měst v kraji i republice. ,,Při rozhodování převládla společenská odpovědnost a zdravotní důvody nad ekonomickými a dalšími aspekty. Svou roli hrálo také to, že se nám začal rozpadat program složený mj. z vystoupení našich škol a školek,“ vysvětlil P. Janda.

Letošní rozsvícení můžete také shlédnout z věže chrámu sv. Mikuláše. Na mimořádné výstupy na věž je třeba se předem přihlásit v Infocentru Louny.


Pro upřesnění informací, které začátkem týdny vypluly napovrch, vydalo své vyjádření také Infocentrum Louny, které rozsvícení pořádá. ,,Vlivem epidemiologických opatření a s ohledem na doporučení Krizového štábu Ústeckého kraje a rozhodnutí Krizového štábu obce s rozšířenou působností. 28.11.proběhnou ADVENTNÍ TRHY NA MÍROVÉM NÁMĚSTÍ, dojde k rozsvícení vánočního stromu, který bude dnes instalován a v následujících dnech nazdoben, prozatím se mohou uskutečnit oba ZVLÁŠTNÍ VÝSTUPY NA VĚŽ (místa ještě zbývají, více informací u nás v Infocentru), uskuteční se také trhy v Jakoubkově ulici a Dovalte na Vale. Nelze uskutečnit plánovaný tříhodinový kulturní program na pódiu, tedy vystoupení mateřských a základních škol, zájmových spolků, ani Jitky Asterové, Petry Peterové a Bořka Slezáčka. Kulturní programy a vystoupení jsou rušena plošně, i v ostatních městech, včetně hlavního města a Staroměstského náměstí, nejedná se v případě města o nic mimořádného," uvedlo Infocentrum. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video