Postoloprty strom rozsvítí, letos ale ten v předzámčí, strom na náměstí je poškozen po letní bouři

Lucie Steklá 2021-11-24 13:27:00

,,Sobotní postoloprtské Vítání adventu se koná, pouze je přesunuto o několik desítek metrů do předzámčí. Nezapomeňte si doklady o bezinfekčnosti, respirátory mít nemusíte,“ zvou pořadatelé.

Vítání adventu začíná v sobotu 27. listopadu ve dvě hodiny odpoledne adventními trhy. Ty zpestří hudební skupina TFC Blues Gin, pohádka Divadla BezeVšeho, pěvecké sbory Euroregionu Krušnohoří, k vidění bude živý betlém, návštěvníkům budou k dispozici řemeslné stánky a tvořivé dílničky pro děti. Ve středu odpoledne pořadatelům oznámila Lucie Černíková, že onemocněla a v sobotu v Postoloprtech na Vítání adventu zpívat nemůže. ,,Náš příznivec Zdeněk Lukesle však náhodou věděl, že Vladimír Hron má v sobotu volno, takže už nemá a zazpívá nám. Čili v sobotu po páté se můžeme těšit na úžasného Vláďu Hrona," přiblížili pořadatelé změnu interpreta. 

K samotnému rozsvícení vánočního stromu dojde v 18 hodin, následovat bude ohňová show, od 19 hodin se v kostele koná adventní koncert v kostele.

Strom na námětí, který Postoloprty každý rok během adventu a vánoc zdobil, je bohužel poškozený po letní bouři. Poškození je natolik veliké, že již neunese ani to nejlehčí osvětlení. ,,Větve, které byly zlomené se odstranily, všechny, které tam zůstaly a můžete vidět, jak jsou svěšené, jsou bohužel nalomené a nejspíš již neunesou ani sníh, tento stav větví je až do poloviny stromu,“ vysvětlil postoloprtský starosta Zdeněk Pišotra. Podle jeho vyjádření se na špatný stav přišlo minulý týden, když přijela plošina a p. Jurčák s p. Caninim chtěli začít zdobit. ,,Ještě ten samý den jsem přímo ke stromu svolal celou radu města. Shodli jsme se i s p. Jurčákem , že by bylo nedůstojné našeho stromu zdobit pouze horní třetinu. To si náš strom nezaslouží. Je to smutné, ale proti přírodě jsme krátcí,“ dodal Z. Pištora.

Strom na Mírovém náměstí v Postoloprtech byl prvním živě rostoucím vánočním stromem, který byl zapsán do České databáze rekordů v roce 2006.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Filip Richie na charitativním koncertě v Podbořanech pro školu v Koločavě

Sen. Budu slavnej a nechutně bohatej, po svým paláci budu chodit nahatej, V rádiu hranej a žádanej, maximálně na jednu noc zadanej...

Přehrát video
27. 5. 2022: Charitativní koncert a Jana Michalcová - O ženách

Druhou část koncertu krásně a osobitě genderově vyvážila Jana Michalcová z Lubence, s netradičním doprovodem na kontrabas Martina Říhovského. Den ještě nepřišel, není tu ráno!...

Přehrát video