Postoloprty strom rozsvítí, letos ale ten v předzámčí, strom na náměstí je poškozen po letní bouři

Lucie Steklá 2021-11-24 13:27:00

,,Sobotní postoloprtské Vítání adventu se koná, pouze je přesunuto o několik desítek metrů do předzámčí. Nezapomeňte si doklady o bezinfekčnosti, respirátory mít nemusíte,“ zvou pořadatelé.

Vítání adventu začíná v sobotu 27. listopadu ve dvě hodiny odpoledne adventními trhy. Ty zpestří hudební skupina TFC Blues Gin, pohádka Divadla BezeVšeho, pěvecké sbory Euroregionu Krušnohoří, k vidění bude živý betlém, návštěvníkům budou k dispozici řemeslné stánky a tvořivé dílničky pro děti. Ve středu odpoledne pořadatelům oznámila Lucie Černíková, že onemocněla a v sobotu v Postoloprtech na Vítání adventu zpívat nemůže. ,,Náš příznivec Zdeněk Lukesle však náhodou věděl, že Vladimír Hron má v sobotu volno, takže už nemá a zazpívá nám. Čili v sobotu po páté se můžeme těšit na úžasného Vláďu Hrona," přiblížili pořadatelé změnu interpreta. 

K samotnému rozsvícení vánočního stromu dojde v 18 hodin, následovat bude ohňová show, od 19 hodin se v kostele koná adventní koncert v kostele.

Strom na námětí, který Postoloprty každý rok během adventu a vánoc zdobil, je bohužel poškozený po letní bouři. Poškození je natolik veliké, že již neunese ani to nejlehčí osvětlení. ,,Větve, které byly zlomené se odstranily, všechny, které tam zůstaly a můžete vidět, jak jsou svěšené, jsou bohužel nalomené a nejspíš již neunesou ani sníh, tento stav větví je až do poloviny stromu,“ vysvětlil postoloprtský starosta Zdeněk Pišotra. Podle jeho vyjádření se na špatný stav přišlo minulý týden, když přijela plošina a p. Jurčák s p. Caninim chtěli začít zdobit. ,,Ještě ten samý den jsem přímo ke stromu svolal celou radu města. Shodli jsme se i s p. Jurčákem , že by bylo nedůstojné našeho stromu zdobit pouze horní třetinu. To si náš strom nezaslouží. Je to smutné, ale proti přírodě jsme krátcí,“ dodal Z. Pištora.

Strom na Mírovém náměstí v Postoloprtech byl prvním živě rostoucím vánočním stromem, který byl zapsán do České databáze rekordů v roce 2006.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video