Z adventních akcí na Lounsku moc nezůstalo

Lucie Steklá 2021-11-26 11:45:00

Vzhledem k novým vládním nařízení a vyhlášení nouzového stavu města a obce ruší adventní trhy, které měly doprovázet rozsvícení vánočních stromů.

" uvedl ,,Vzhledem k vládnímu nařízení a nouzovému stavu, vyhlášenému ve čtvrtek 25. listopadu večer, se Vítání adventu v Postoloprtech v předzámčí RUŠÍ," uvedl Pavel Panenka, který se stará o kulturu v Postoloprtech. Podle vládních nařízení nyní nesmí být totiž více než sto stojících osob na veřejné akci, současně je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti. 

V Postoloprtech se tak bude konat pouze páteční (24.11.) koncert JUDr. Ivo Jahelky od 19 hodin v kině a sobotní (27.11.) Varhanní koncert s trubkou v kostele také od 19 hodin. 

V důsledku vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU, který vešel v platnost od půlnoci na pátek 26. listopadu jsou zrušeny také nedělní ADVENTNÍ TRHY v Lounech. ,,Vzhledem k omezenému počtu osob a dodržení epidemiologických opatření je možné i nadále realizovat oba zvláštní výstupy na věž. Výstupy jsou připraveny v 16.30 a 17.30 hodin," uvedlo lounské Infocentrum. Výstupy na věž se konají v neděli 28. listopadu, všechny vstupenky jsou již vyprodány. 

Protože nařízení vstupuje v platnost v pátek od 18 hodin, akce naplánované do tohoto času mohou proběhnout. Trhy se tak uskuteční například v Jimlíně. ,,Dnešní vánoční trhy s rozsvícením vánočního stromu se KONAJÍ," upozornil tamní obecní úřad. Od 15 hodin bude zahájen prodej vánoční výzdoby a dárečků, od čtvrté odpoledne vystoupí děti z MŠ a ZŠ Zeměchy, následovat bude rozsvícení vánočního stromu. 

V pátek od 15. hodin se uskuteční MALÉ ADVENTNÍ TRHY také v Dobroměřicích a Adventní koncert v kostele sv. Matouše od 16.30 hodin. V průběhu odpoledne proběhne venkovní Mikulášská nadílka.

Rozsvícení vánočních stromů tak proběhne bez oficiálních akcí. ,,Sám" se rozsvítí například na Ročově, kde takto uskutečnit rozsvícení plánovali již před vládními změnami. ,,Ročovský vánoční strom je již nazdobený. Krásné balíčky vytvořili v základní škole, materiál obstaral městys. V neděli, první adventní, 28. 11., se rozzáří  společně s dalšími ozdobami při rozsvícení veřejného osvětlení. Při této příležitosti zazní i vánoční koledy," uvedl tamní obecní úřad. 

I přes nepřízeň vlády se rozhodli zanechat Rozsvícení vánočního stromu s omezeným programem v Černčicích. Pořadatel obecní úřad zrušil vánoční trhy se stánkovým prodejem, prodej svařeného vína, vystopení dětí ZŠ Černčice, vystoupení mažoretek. V programu zůstaly tvořivé dílničky pro děti, čaj, vánočka, chléb se škvarkovou pomazánkou a vystoupení tria s programem Vánoce jsou zase zpátky. ,,Začátek programu přesunut v 16 hodin, rozsvícení stromu proběhne v 17 hodin," uvedl úřad. 

Na akcích samozřejmě platí dodržování aktuálně nastavených epidemiologických opatření!. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video