Z adventních akcí na Lounsku moc nezůstalo

Lucie Steklá 2021-11-26 11:45:00

Vzhledem k novým vládním nařízení a vyhlášení nouzového stavu města a obce ruší adventní trhy, které měly doprovázet rozsvícení vánočních stromů.

" uvedl ,,Vzhledem k vládnímu nařízení a nouzovému stavu, vyhlášenému ve čtvrtek 25. listopadu večer, se Vítání adventu v Postoloprtech v předzámčí RUŠÍ," uvedl Pavel Panenka, který se stará o kulturu v Postoloprtech. Podle vládních nařízení nyní nesmí být totiž více než sto stojících osob na veřejné akci, současně je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti. 

V Postoloprtech se tak bude konat pouze páteční (24.11.) koncert JUDr. Ivo Jahelky od 19 hodin v kině a sobotní (27.11.) Varhanní koncert s trubkou v kostele také od 19 hodin. 

V důsledku vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU, který vešel v platnost od půlnoci na pátek 26. listopadu jsou zrušeny také nedělní ADVENTNÍ TRHY v Lounech. ,,Vzhledem k omezenému počtu osob a dodržení epidemiologických opatření je možné i nadále realizovat oba zvláštní výstupy na věž. Výstupy jsou připraveny v 16.30 a 17.30 hodin," uvedlo lounské Infocentrum. Výstupy na věž se konají v neděli 28. listopadu, všechny vstupenky jsou již vyprodány. 

Protože nařízení vstupuje v platnost v pátek od 18 hodin, akce naplánované do tohoto času mohou proběhnout. Trhy se tak uskuteční například v Jimlíně. ,,Dnešní vánoční trhy s rozsvícením vánočního stromu se KONAJÍ," upozornil tamní obecní úřad. Od 15 hodin bude zahájen prodej vánoční výzdoby a dárečků, od čtvrté odpoledne vystoupí děti z MŠ a ZŠ Zeměchy, následovat bude rozsvícení vánočního stromu. 

V pátek od 15. hodin se uskuteční MALÉ ADVENTNÍ TRHY také v Dobroměřicích a Adventní koncert v kostele sv. Matouše od 16.30 hodin. V průběhu odpoledne proběhne venkovní Mikulášská nadílka.

Rozsvícení vánočních stromů tak proběhne bez oficiálních akcí. ,,Sám" se rozsvítí například na Ročově, kde takto uskutečnit rozsvícení plánovali již před vládními změnami. ,,Ročovský vánoční strom je již nazdobený. Krásné balíčky vytvořili v základní škole, materiál obstaral městys. V neděli, první adventní, 28. 11., se rozzáří  společně s dalšími ozdobami při rozsvícení veřejného osvětlení. Při této příležitosti zazní i vánoční koledy," uvedl tamní obecní úřad. 

I přes nepřízeň vlády se rozhodli zanechat Rozsvícení vánočního stromu s omezeným programem v Černčicích. Pořadatel obecní úřad zrušil vánoční trhy se stánkovým prodejem, prodej svařeného vína, vystopení dětí ZŠ Černčice, vystoupení mažoretek. V programu zůstaly tvořivé dílničky pro děti, čaj, vánočka, chléb se škvarkovou pomazánkou a vystoupení tria s programem Vánoce jsou zase zpátky. ,,Začátek programu přesunut v 16 hodin, rozsvícení stromu proběhne v 17 hodin," uvedl úřad. 

Na akcích samozřejmě platí dodržování aktuálně nastavených epidemiologických opatření!. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video