Juniorka Porubčanová zlatá na MČR v přespolním běhu

Lucie Steklá 2021-12-01 10:12:05

Na náročné trati terénem i profilem ve Valašském Meziříčí se rozdělovaly mistrovské pocty v přespolním běhu. Juniorskou šampionkou se stala Zuzana Porubčová z ASK Elna Počerady. V polovině prosince bude Porubčanová ČR reprezentovat na evropském šampionátu v přespolním běhu v Dublinu.

Juniorky čekaly podobně jako mílaře čtyři kilometry. Závodu naprosto dominovala Zuzana Porubčanová. Svěřenkyně Pavla Duffka z Počerad i nejbližším soupeřkám nadělila téměř půlminutu, když triumfovala v čase 15:51 (tempo 3:58/km). O stříbro to byl další ze zajímavých duelů, který nakonec vyzněl pro Danu Přikrylovou z pražské Dukly o dvě vteřiny před turnovskou Janou Pekařovou.

  Zuzana Porubčanová (Elna Počerady) vyhrála na mistrovství ČR v přespolním běhu závod juniorek a potřetí v kariéře se raduje z mistrovského titulu v mládežnických kategoriích. Na promočené tratí ve Valašském Meziříčí potvrdila formu z posledních týdnů a druhé Přikrylové z Dukly Praha nadělila 25 vteřin. Celkově to je pro ni již osmá medaile z mistrovství ČR mládeže. Jeden mistrovský titul získala v hale, jeden na dráze a teď doplnila sbírku prvním titulem v krosu. 

V nominaci na ME figuruje celkem osm atletů a atletek. V kategorii žen nás bude reprezentoval česká krosová mistryně z posledních dvou let Tereza Hrochová. Svěřenkyně trenéra Bartůňka, tak završí životní sezónu, kterou ozdobila účastí v maratonském olympijském závodě. Na krosovém ME si zazávodí podruhé. Premiéru si odbyla v roce 2018 v nizozemském Tilburgu. V závodě do 23 let se postaví na start třetí žena letošního národního mistrovského závodu Anna Málková, pro kterou se jedná o vůbec první velkou mezinárodní akci. Podobně je na tom také naše jediná juniorka Zuzana Porubčanová. Ta si vysloužila nominaci svým dominantním vystoupením na MČR ve Valašském Meziříčí.

Evropský krosový šampionát by se měl uskutečnit 12. prosince a do irské metropole se vrací po dvanácti letech. Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video