Juniorka Porubčanová zlatá na MČR v přespolním běhu

Lucie Steklá 2021-12-01 10:12:05

Na náročné trati terénem i profilem ve Valašském Meziříčí se rozdělovaly mistrovské pocty v přespolním běhu. Juniorskou šampionkou se stala Zuzana Porubčová z ASK Elna Počerady. V polovině prosince bude Porubčanová ČR reprezentovat na evropském šampionátu v přespolním běhu v Dublinu.

Juniorky čekaly podobně jako mílaře čtyři kilometry. Závodu naprosto dominovala Zuzana Porubčanová. Svěřenkyně Pavla Duffka z Počerad i nejbližším soupeřkám nadělila téměř půlminutu, když triumfovala v čase 15:51 (tempo 3:58/km). O stříbro to byl další ze zajímavých duelů, který nakonec vyzněl pro Danu Přikrylovou z pražské Dukly o dvě vteřiny před turnovskou Janou Pekařovou.

  Zuzana Porubčanová (Elna Počerady) vyhrála na mistrovství ČR v přespolním běhu závod juniorek a potřetí v kariéře se raduje z mistrovského titulu v mládežnických kategoriích. Na promočené tratí ve Valašském Meziříčí potvrdila formu z posledních týdnů a druhé Přikrylové z Dukly Praha nadělila 25 vteřin. Celkově to je pro ni již osmá medaile z mistrovství ČR mládeže. Jeden mistrovský titul získala v hale, jeden na dráze a teď doplnila sbírku prvním titulem v krosu. 

V nominaci na ME figuruje celkem osm atletů a atletek. V kategorii žen nás bude reprezentoval česká krosová mistryně z posledních dvou let Tereza Hrochová. Svěřenkyně trenéra Bartůňka, tak završí životní sezónu, kterou ozdobila účastí v maratonském olympijském závodě. Na krosovém ME si zazávodí podruhé. Premiéru si odbyla v roce 2018 v nizozemském Tilburgu. V závodě do 23 let se postaví na start třetí žena letošního národního mistrovského závodu Anna Málková, pro kterou se jedná o vůbec první velkou mezinárodní akci. Podobně je na tom také naše jediná juniorka Zuzana Porubčanová. Ta si vysloužila nominaci svým dominantním vystoupením na MČR ve Valašském Meziříčí.

Evropský krosový šampionát by se měl uskutečnit 12. prosince a do irské metropole se vrací po dvanácti letech. Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video