Vyšla nová kniha: Podbořansko na pohlednici

Alla Želinská 2021-12-01 16:42:00

V uplynulých dnech vyšla nová kniha Jaroslava Jasana věnovaná tentokrát celému regionu Podbořanska. Vedle již vydaných knížek o Kryrech a Podbořanech, je tu po roce trochu obsáhlejší publikace pod titulem PODBOŘANSKO NA POHLEDNICI.

„V knize je zmapováno a představeno více jak 60 obcí spadajících do regionu Podbořanska. Na 100 stranách knihy a na více jak 800 pohlednicích a fotografiích převážně z 1. poloviny 20. století, jsem se snažil zachytit historii a rozvoj tohoto regionu. Pozoruhodným se stává zjištění, že své pohlednice a nutno podotknout, že často překrásně provedené měly i ty nejmenší a nejzapadlejší vesničky,“ říká autor J. Jasan. Za pomoci sběratelů pohlednic našeho regionu tak mohlo vzniknout toto nové dílko.

Uznání patří sběratelům Václavu Finfrlemu z Běsna a manželům Jasanovým z Kryr, kteří ochotně otevřeli své dlouholeté a bohaté sbírky. Zvláštní poděkování pak patří panu Jaroslavu Rychtaříkovi z Loun, největšímu sběrateli našeho regionu, za významnou pomoc a podporu, bez které by tato kniha jen těžko vznikala. Snad tato spolupráce a její výsledek potěší řadu občanů, příznivců a patriotů našeho regionu. Kniha by měla být vzdáním holdu a pocty našemu rodnému kraji. Autoři věří, že se jim to alespoň trochu povedlo, a že se tato kniha stane i malým odkazem a svědectvím pro budoucí generace.

Všechny tři knihy (Podbořansko na pohlednici a fotografii za 850 Kč, Podbořany na pohlednici a fotografii za 790 Kč, Kryry na pohlednici a fotografii za 700 Kč) jsou k dostání u paní Jasanové na mob. 728 143 549, nebo v Podbořanech v trafice „ U KARLA“ v ul. Přátelství 256.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video