Vyšla nová kniha: Podbořansko na pohlednici

Alla Želinská 2021-12-01 16:42:00

V uplynulých dnech vyšla nová kniha Jaroslava Jasana věnovaná tentokrát celému regionu Podbořanska. Vedle již vydaných knížek o Kryrech a Podbořanech, je tu po roce trochu obsáhlejší publikace pod titulem PODBOŘANSKO NA POHLEDNICI.

„V knize je zmapováno a představeno více jak 60 obcí spadajících do regionu Podbořanska. Na 100 stranách knihy a na více jak 800 pohlednicích a fotografiích převážně z 1. poloviny 20. století, jsem se snažil zachytit historii a rozvoj tohoto regionu. Pozoruhodným se stává zjištění, že své pohlednice a nutno podotknout, že často překrásně provedené měly i ty nejmenší a nejzapadlejší vesničky,“ říká autor J. Jasan. Za pomoci sběratelů pohlednic našeho regionu tak mohlo vzniknout toto nové dílko.

Uznání patří sběratelům Václavu Finfrlemu z Běsna a manželům Jasanovým z Kryr, kteří ochotně otevřeli své dlouholeté a bohaté sbírky. Zvláštní poděkování pak patří panu Jaroslavu Rychtaříkovi z Loun, největšímu sběrateli našeho regionu, za významnou pomoc a podporu, bez které by tato kniha jen těžko vznikala. Snad tato spolupráce a její výsledek potěší řadu občanů, příznivců a patriotů našeho regionu. Kniha by měla být vzdáním holdu a pocty našemu rodnému kraji. Autoři věří, že se jim to alespoň trochu povedlo, a že se tato kniha stane i malým odkazem a svědectvím pro budoucí generace.

Všechny tři knihy (Podbořansko na pohlednici a fotografii za 850 Kč, Podbořany na pohlednici a fotografii za 790 Kč, Kryry na pohlednici a fotografii za 700 Kč) jsou k dostání u paní Jasanové na mob. 728 143 549, nebo v Podbořanech v trafice „ U KARLA“ v ul. Přátelství 256.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video