Vyšla nová kniha: Podbořansko na pohlednici

Alla Želinská 2021-12-01 16:42:00

V uplynulých dnech vyšla nová kniha Jaroslava Jasana věnovaná tentokrát celému regionu Podbořanska. Vedle již vydaných knížek o Kryrech a Podbořanech, je tu po roce trochu obsáhlejší publikace pod titulem PODBOŘANSKO NA POHLEDNICI.

„V knize je zmapováno a představeno více jak 60 obcí spadajících do regionu Podbořanska. Na 100 stranách knihy a na více jak 800 pohlednicích a fotografiích převážně z 1. poloviny 20. století, jsem se snažil zachytit historii a rozvoj tohoto regionu. Pozoruhodným se stává zjištění, že své pohlednice a nutno podotknout, že často překrásně provedené měly i ty nejmenší a nejzapadlejší vesničky,“ říká autor J. Jasan. Za pomoci sběratelů pohlednic našeho regionu tak mohlo vzniknout toto nové dílko.

Uznání patří sběratelům Václavu Finfrlemu z Běsna a manželům Jasanovým z Kryr, kteří ochotně otevřeli své dlouholeté a bohaté sbírky. Zvláštní poděkování pak patří panu Jaroslavu Rychtaříkovi z Loun, největšímu sběrateli našeho regionu, za významnou pomoc a podporu, bez které by tato kniha jen těžko vznikala. Snad tato spolupráce a její výsledek potěší řadu občanů, příznivců a patriotů našeho regionu. Kniha by měla být vzdáním holdu a pocty našemu rodnému kraji. Autoři věří, že se jim to alespoň trochu povedlo, a že se tato kniha stane i malým odkazem a svědectvím pro budoucí generace.

Všechny tři knihy (Podbořansko na pohlednici a fotografii za 850 Kč, Podbořany na pohlednici a fotografii za 790 Kč, Kryry na pohlednici a fotografii za 700 Kč) jsou k dostání u paní Jasanové na mob. 728 143 549, nebo v Podbořanech v trafice „ U KARLA“ v ul. Přátelství 256.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video