Betlémské světlo dorazilo také na Podbořansko

Alla Želinská 2021-12-18 20:16:00

V sobotu 18. prosince se vánoční plamínek díky skautským dobrovolníkům rozšířil po celé republice a rozsvítil lucerničky také na Podbořansku. O Štědrém dni si pro Betlémské světlo můžete přijít do kostela...

Rozvoz BS probíhal v sobotu již tradičně od brzkého rána po vlakových trasách, jejichž přehled je k dispozici na www.betlemskesvetlo.cz.

V kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech bude světélko z Betléma dostupné na Štědrý den od 13 do 16 hodin. Betlémské světlo si lidé budou moci také vyzvednout v ul. Žatecké 542 v době od 10 do 12 hodin a v kapličce v Hlubanech od 14:30 do 16 hodin. To vše díky iniciativě farnice Anny Haladějové, římskokatolické farnosti Podbořany a žen z Hluban, které se starají o kapličku.

Na Štědrý den od 14 do 16 hodin se také v podbořanském kostele Božího Spasitele v Husově ulici rozsvítí Betlémské světlo, které každý rokem přiváží do České republiky skauti. 

Dalším místem, kde si o Štědrém dni můžete převzít Betlémské světlo, bude kostel svatého Jana Křtitele ve Vroutku, a to od 13:30 do 15 hodin - v rámci tradičních lidových tradic s okrašlovacím spolkem Budíček za hudebního doprovodem bratrů Poplšteinových.

Foto ze sobotní zastávky vlaku s Betlémským světlem v Podbořanech ZDE.

Foto: L. Helásková

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video