Betlémské světlo dorazilo také na Podbořansko

Alla Želinská 2021-12-18 20:16:00

V sobotu 18. prosince se vánoční plamínek díky skautským dobrovolníkům rozšířil po celé republice a rozsvítil lucerničky také na Podbořansku. O Štědrém dni si pro Betlémské světlo můžete přijít do kostela...

Rozvoz BS probíhal v sobotu již tradičně od brzkého rána po vlakových trasách, jejichž přehled je k dispozici na www.betlemskesvetlo.cz.

V kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech bude světélko z Betléma dostupné na Štědrý den od 13 do 16 hodin. Betlémské světlo si lidé budou moci také vyzvednout v ul. Žatecké 542 v době od 10 do 12 hodin a v kapličce v Hlubanech od 14:30 do 16 hodin. To vše díky iniciativě farnice Anny Haladějové, římskokatolické farnosti Podbořany a žen z Hluban, které se starají o kapličku.

Na Štědrý den od 14 do 16 hodin se také v podbořanském kostele Božího Spasitele v Husově ulici rozsvítí Betlémské světlo, které každý rokem přiváží do České republiky skauti. 

Dalším místem, kde si o Štědrém dni můžete převzít Betlémské světlo, bude kostel svatého Jana Křtitele ve Vroutku, a to od 13:30 do 15 hodin - v rámci tradičních lidových tradic s okrašlovacím spolkem Budíček za hudebního doprovodem bratrů Poplšteinových.

Foto ze sobotní zastávky vlaku s Betlémským světlem v Podbořanech ZDE.

Foto: L. Helásková

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video