Každý třicátý viník nehody byl pod vlivem alkoholu

Lucie Steklá 2021-12-20 08:56:37

Sto dvacet listopadových nehod, v prosinci již sedm desítek. Jezděte opatrně.

Listopadový počet nehod, k nimž museli vyjíždět policisté v okrese Louny se zastavil na čísle 121. ,,Toto číslo je srovnatelné s loňským listopadem, kdy byly řešeny o tři nehody méně," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Při kolizích se tentokrát lehce zranilo deset osob (v r. 2020 o 13 více), těžká zranění neutrpěl nikdo a v důsledku nehod také nikdo nezemřel. Vloni v listopadu byl těžce zraněn jeden účastník nehody a v důsledku kolize došlo k jednomu úmrtí. ,,Celkové škody byly ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o něco vyšší, letos byly vyčísleny na 8,8 milionu korun, vloni to bylo 7,4 milionu. Na pokutách zaplatili viníci nehod v součtu téměř 40 tisíc korun," uvedla srovnání mluvčí. Podle jejích slov byli čtyři viníci nehod pod vlivem alkoholu.

Řidiči motorových vozidel měli na svědomí 85 nehod, řidiči nemotorových vozidel zavinili jeden střet. Bouralo se většinou kvůli nesprávnému způsobu jízdy (59), nepřiměřené rychlosti (12) a nedání přednosti (12). Nesprávné předjíždění zapříčinilo 3 kolize. Se zvěří se řidiči střetli v 35 případech.

Bourá se také v prosinci, k dnešnímu dni policisté řešili na sedm desítek nehod. Jednou z nich byla nehoda ze 16. prosince, kdy došlo k dopravní nehodě osobního a nákladního vozu na křižovatce silnic číslo 250 a 255 v obci Výškov-rozvodna. Na místo vyjely okamžitě tři hasičské jednotky ze stanic Počerady, Postoloprty a Bitozeves. Hasiči po příjezdu na místo provedli protipožární opatření, zajištění vozidel proti vzniku požáru a zraněnému řidiči z osobního vozu poskytovali předlékařskou pomoc, až do příjezdu posádky zdravotní záchranné služby. Vzhledem k většímu úniku provozních kapalin na komunikaci museli hasiči provést úklid za použití sorbentu. Místo nehody, bylo hasiči osvětleno a provoz byl řízen kyvadlově.   


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video